Beyinsi

Polis Akademisinin Vizyonu Ve Misyonu Nedir?

  • 2.467 kez görüntülendi.
Polis Akademisinin Vizyonu Ve Misyonu Nedir?

Polis Akademisinin Vizyonu Ve Misyonu Nedir?

Polis Akademisi 6 Kasım 1937 yılında kuruldu. Kurulduğundaki adı Polis Enstitüsü idi. Önce iki yıllık eğitim sonra üç yıllık eğitim ve 1984 yılından itibaren dört yıllık eğitim veren bir kurum haline gelmiştir. Bünyesinde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü 35 Polis Meslek Eğitim Merkezi ve 5 Polis Meslek Yüksek Okulu yer alır.

Polis Akademisinin Vizyonu

Polis Akademisi bilindiği gibi Lisansüstü eğitim verir. Lisansüstü eğitim vererek ileri düzeyde bir durum olma amacı güder. Polis Akademinin Vizyonu; Güvenlik bilimleri alanında lisansüstü eğitim veren yüksek öğretim kurumları arasında Ulusal ve uluslararası düzeyde lider bir kurum olmaktır.

Polis Akademisinin Misyonu

Günümüz şartlarında güvenlik çok önemli bir hale gelmiştir. Önceki yıllara bakarak biraz daha iyi de olsa emniyet her zaman güçlü ve caydırıcı olmalıdır. Polis Akademisinin Misyonu; Emniyet Teşkilatına güvenlik alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilecek, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamada yeterli donanıma sahip, yüksek verimlilik seviyesinde çalışan ve çalıştırabilen amir ve memur yetiştirmek, Güvenlik Bilimleri alanında lisansüstü eğitim ve öğretim vermek, Polis Yükseköğretim Kurumları olarak çağdaş ve bilimsel araştırmalar yapmak, bilgi üretmek, bilim verilerini yaymak, ulusal alanda güvenlik hizmetinin gelişmesine ve kalkınmasına destek olmak, yurt içi ve yurt dışı kurumlarla işbirliği yapmak suretiyle evrensel ve çağdaş gelişmeye katkıda bulunmaktır.

Polis Akademisinin Amacı

İlginizi Çekebilir..  Gümüşhane İftar Çadırları Nerede?

Bir ülkede güvenliğin sağlanması en temel unsurdur. Güvenliğin sağlanmasında bir sıkıntı olmazsa vatandaşlar daha huzurlu yaşar işte bu huzurun sağlanması da emniyet güçlerinin görevidir. Polis Akademisinin amacı nedir? Polis Akademisinin Amacı; Bilimsel özerkliğe sahip, bünyesinde fakülte, enstitü ve meslek yüksekokulları bulunan bir yüksek öğretim kurumu olarak Emniyet Teşkilatı’nın memur, amir ve yönetici ihtiyacını karşılamak, ön lisans ve lisans üstü eğitim-öğretim yapma, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.