Beyinsi

Periscope’ta Takipçi Arttırma Tüyoları

  • 959 kez görüntülendi.
Periscope’ta Takipçi Arttırma Tüyoları

Periscope’ta Takipçi Arttırma Tüyoları

Son günlerde özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği periscope’ta takipçi arttırmak için kızışmış bir yarış var. Periscope Twitter temelli bir uygulamadır. Bu uygulamayı indirenler canlı yayın yapabilmekte ve dünyanın başka yerlerinden yapılan canlı yayını da takip edebilmektedir. Gençler yoğun olarak kullansa da yetişkinler de azımsanmayacak derecede ilgi göstermekte hatta bazı ünlüler, siyasiler de kullanmaktadır. Nasıl takipçi arttırabilirim? Tüyolar neler?

Twitter üzerinden giriş yaptınız. Karşınıza 3 seçenek gelir. Bunlar; Watch, Broadcast, People. Watch zaten izle demektir. O anda tüm dünyada canlı yayın insanları izleyebilirsiniz. Broadast ise sizin canlı yayın yapmanızı sağlayan seçenektir. People, periscope’ta popüler olan kullanıcılara ulaşmanızı sağlayan seçenektir. Önce takipçi sayısının azalmaması için bir kaç tüyo verelim. Çok uzun ve anlamsız yayınlar takipçilerinizin azalmasına sebep olur. Sıkıcı ve bir amacı olmayan yayınlar sizi tabiri caizse lekeler. Bunun yanında uygun olmayan ahlaki kurallardan yoksun yayınlar da takipçileri kaçırır.

Yayının bir amacı olacak. Yayının kimlere yönelik olacağını belirlemek gerekecek ve sonra akılcı, akılda kalan, akıcı, esprili, can sıkmayan, çok uzun sürmeyen, mantıklı sorular ve cevaplar içeren yayınlar sizin takipçinizi mutlaka arttıracaktır. İlgi çekici konular bulup bunu öğretici bir şekilde sizi dinleyenlere aktarırsanız gelecek sefer ki yayınınız iple çekilecektir. Yayını yaptığınız mekan iç açıcı olmalı. Örnek verecek olursak çöp konteynırı iyi bir arka plan sayılmaz değil mi?. Canlı yayın ciddi olmazsa sizi de kimseye ciddiye almayacaktır. Mümkün olduğu kadar telefon ya da yayın yapılan cihaz sabit bir yerde tutulmalı. Sürekli hareket ede bir aparatla yayın yapmak pekte sağlıklı olmaz. Son ve en önemli tüyo ise canlı yayın yapılan saattir. Öğlen ya da sabahın ilk ışıklarında canlı yayını izleyecek kişiler sınırlıdır ama prime time denilen 19.00 ile 22.00 arası kullanıcılar  daha çok online olacaktır.

İlginizi Çekebilir..  Köy Tavuğu İle Civciv Nasıl Çıkarılır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.