Beyinsi

Outlook Hotmail Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir?

  • 15.751 kez görüntülendi.
Outlook Hotmail Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir?

Dünyanın en çok kullanılmakta olan çeşitli mail servislerinden olan Hotmail yeni adı ile Outlook, Outlook 2003 – Outlook 2010 – 2013 – 2007 yazılımlarında nasıl kurulacağını sizlere tam anlamıyla göstereceğim.

Mail servislerinin de sunmakta olduğu bu web ara yüzü beraberinde mailleriniz takip edebilmeniz oldukça kolay ancak Outlook’a mailleriniz ekleyip, hesaplarımızı çok daha kolay erişilebilir veya yine çok daha kullanışlı bir hale sokabiliyoruz. Birçok şirkette hala resmi mail adresleri olarak Outlook adreslerini kullanmaktalar. Böyle iş yerleri açısından mail hesabını Outlook yazılımı beraberinde kullanmak son derece önem arz etmektedir. Telefon ve yine diğer farklı mobil aygıtlar içerisinde özel ayarlar yapılmadan mail hesabınızı kolay bir şekilde eklemeniz mümkün olmaktadır.

Outlook Kurulum Aşamaları

Yine bilgisayarlarınızda bu işlemi yapabilmek adına, Hotmail ve Outlook sunucu verilerini vermemiz gerekiyor. Veriler ise:

Sunucu adresi: s.outlook.com

Etki alanı: boş kalsın

Kullanıcı adı: E-posta adresi

Parola: parola

TLS/SSL şifrelemesi gerekmekte mi?: evet

Outlook yazılımını eğer ki ilk defa çalıştırıyorsanız yine otomatik bir şekilde aşağıdaki ekran ile karşılaşabilirsiniz. Eğer ki daha yeni bir hesap eklemekteyseniz yine hesap ayarları / Ekle seçeneğini seçerek yeni hesaplar ekleyebilmeniz de mümkün olabilmektedir. İlk olarak mail adresi, parola verilerinizi ekrana girmeniz gerekmektedir.

Hesabınızı eklemek adına “Microsoft Outlook  Hotmail Connect” yazılımını yüklemelisiniz. “Install Now” seçeneğine de tıklayıp programı indirerek kurulumunu bitiriyorsunuz.

İlginizi Çekebilir..  Devletin Kaydını Tuttuğu Tuhaf Vücut Ölçüleri

Kurulum bittikten sorna da ileri diyerek adımları takip edip hesabın eklenebilmesini sağlamanız gerekmektedir. Son aşamalarda ise yine sunucu verileri ve benzeri kontroller gelir ve yine Outlook’a mail adresiniz eklenip otomatik bir şekilde açılır. Bu alanda da yine Exchange server adresini girmeniz gerekmektedir. Yukarı da sunucu adresini yazıp bu aşamayı da geçmeniz mümkün olabilmektedir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.