Osmanlı’nın Onuru 5V5 Nasıl Oynanır? Taktikleri Nelerdir?

Osmanlı’nın Onuru 5V5 Nasıl Oynanır? Taktikleri Nelerdir?


Osmanlı’nın Onuru 5V5 Nasıl Oynanır? Taktikleri Nelerdir?

Merhaba arkadaşlar sizlere yeni çıkan yerli moba oyunu olan Osmanlı’nın onuru 5v5 Android oyununu tanıtacağız ve taktikler vereceğiz. Öncelikle dünyada 5V5 Moba oyunları almış başını giderken bizde bunun gerisinde kalmamalıydık ki son çıkan bu oyunla bizde bu kulvarda yerimizi almış olduk. Oyundan bahsedelim. Oyunun amacı diğer moba oyunlarında olduğu gibi takım oyunu ile düşman üssünü yok etmektir. Oyunda bazı sıkıntılarda mevcuttur fakat yeni güncellemelerle bunlar giderilmektedir.

Oyun Nasıl Oynanır?

Oyuna yeni başlayanlar için oyunu kısaca anlatalım. Oyunu Google Play’den indirdikten sonra çeşitli izinlere kabul et der oyunu yükleriz. Oyun ilk açıldığında bizleri muhteşem Ayasofya Camii karşılıyor. Kaynaklar indirildikten sonra oyun başlıyor. Önce kendimize bir ad seçiyoruz. Arayüzde bulunan başla butonuna bastığınızda eşleşmeler geliyor. Kahraman seçimi yapıldıktan sonra oyun başlıyor. Oyunda 3 adet kordior mevcut. Bu koridorların herhangi birinden ilerleyip düşman üssünü yok etmek şartıyla oyun kazanılıyor. 5 kahraman koordineli bir şekilde sırasıyla kuleleri yok eder ilerler. En son ana üs alınır. Oyunda rakip kahramanların nasıl oynadığını, hangi taktikler çerçevesinde oynadığını iyi bilmek gerekir. Her kahraman tek koridorda savaşmamalı çünkü düşman diğer koridorlardan da saldırır. Her oyuncu en iyi bildiği kahraman ile savaşmalıdır. Kahramanın hangi özelliklere sahip olduğunu bilmek savaşta avantaj kazandırır. Görev paylaşımı yapılarak oyunu kazanma daha da kolay hale gelir. Düşmanlardan hariç bir de ormanın içinde bulunan karakterleri de öldürmek gerekir. Rakip oyuncu çok kasılırsa öldürülmesi daha da zorlaşacaktır. Koridorda ilerlerken tuzak kurmak için otlarına arasına girerek görünmez hale gelinebilir. Düşman kulelerine yardımcılar olmadan yaklaşmamanız gerekir. Yardımcı askerler geldiği anda siz de düşman kulesine ateş edip yok edebilirsiniz.

Detaylı Anlatım

Oyun açıldıktan sonra facebook, google ya da misafir olarak giriş yapılacağı seçenekleri gelir. Bu tercih size kalmış. Diyelim ki google’den giriş yaptık. Sunucu seçme olarak “Osmanlı” karşımıza çıkar onu seçiyoruz. Arayüzde ya da ana ekran da diyelim “Kutsal sıralama” bulunur bunun kilidini açmak için 6 kahramana erişimin kilidi açılması gerekir. Yine arayüzde “Kahraman, Oluştur, Ticaret, Mağaza” seçenekleri bulunur. Kahraman seçeneğine girersek oyundaki kahramanları görürüz. Her birinin özelliklerini de görmek mümkün. Barbarossa-Amiral kahramanı seçtik. Sağ tarafta “Önizlenim, Detaylar, Kozemtikler” mevcuttur. “Oluştur” seçeneğini tıklarsak burada karşımıza “Küp oluştur, Sıralama, Küp aç” seçenekleri çıkar. Bu sonraki iş çünkü öncelikle oyunun nasıl oynanması gerektiğini öğrenmemiz gerekir. “Ticaret” seçeneğini tıklarsak burada karşımıza “Gönderilerim, Öğre satın al, Elmas satın al, Altın satın al” çıkar. “Mağaza” seçeneğine girersek kahraman, kahraman silahı ve kahraman teması önümüze gelir.

Sağ alt tarafta başla butonunu görürüz. Tıklarsak “Maç aranıyor” seçeneği gelir ve maç bulur. Başlat dersek kahramanlar önümüze gelir birini seçer ve “onayla” butonuna tıklarız. Biraz bekledikten sonra eşleşmeler yapılır ve savaş başlar.

 

Oyunda kendinizi geliştirdikten ve belirli bir seviyeye geldikten sonra çeşitli etkinliklere katılarak savaşabilirsiniz. Ekran bilgisine de kısaca değinelim. Savaş esnasında ekranda Sol üstte hangi kahramanın hangisi kahramanı öldürdüğünü, kaç ölü olduğunu gösteren işaretler vardır. Sağ üst köşede harita mevcuttur bu haritaya bakarak kahramanların yerlerini ve kendi yerinizi görmek mümkündür. Genel anlamda oyunun özeti budur yukarıda da bahsettiğimiz gibi oyunda ana hedef düşman ana üssüdür.

 

 


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1811 0,930