Beyinsi

Ofis Çiftlerine Tavsiyeler

  • 1.204 kez görüntülendi.
Ofis Çiftlerine Tavsiyeler

Yakın bir vakte kadar çeşitli şirket çalışanları aralarında ilişki yaşanması istenmezdi. Evli çiftlerin ikisini aynı anda bünyesinde kabul etmemekte olan kurum oranları oldukça yüksek oranlarda. Fakat sonra birkaç sene içerisinde yine çeşitli şirket yöneticileri fikirlerini değişikliğe uğratmış durumdalar. Geçmiş zamanda iş yerinde aşk istenmemekte olan ve tabu şeklinde bir konuyken artık çeşitli şirketler tarafınca da olumlu karşılanmaktadır ve hatta yine çalışanların motivasyonlarını yükselttiği sebebi ile teşvik dahi edebilmektedir. İş yerinde yine aşk yaşamak çeşitli ülkelerde olduğu üzere yine Türkiye’de de git gide yaygınlaşan bir çeşit durumdur. Yapılan araştırmalar ise iş yerlerinde yaşanan aşkın; motivasyonu ve verimliliği çok daha yüksek oranlara çıkardığını vurgulamaktadır. Kadın ve erkeklerin yine %50’si aynı iş yerinde çalıştıkları birisi ile beraber oldukları takdir de çok daha yoğun çalışma gösteriyorlar. Bu sebeple de iş verenler eskisi gibi iş yerlerinde aşka endişe değişik de sıcak bakmaktalar.

Her İlişki Olmaz

İş yerlerinde aşkı sır şeklinde saklamak oldukça iyi bir şey değil.  İşyerlerinde aşkı yasaklamakta olan çalışanların verimlerini de düşürdüğünü iddia eden çeşitli şirketler de ayrılık olduğu takdir de misillemelerin ve yine iş yeri uyumunun bozulmasının önüne geçebilme amacı ile o kararı aldıklarını düşündürüyorlar. İş yerleri tarafınca etik olarak da kesinlikle çok olumsuz bir şekilde görülmekte olan üç ilişki türü bulunmaktadır. Arada mevki farkının veya çıkar ilişkilerinin olması yahut yine çiftlerden veya ikisinin evli olması da hoş görülmemekte olan durum çeşitlerindendir. Bu ilişki biçimleri yine iş yerlerinde ve orada bulunan ilişkilere zarar vermektedir. Özellikle de belirtmek gerekirse ast-üstler aralarında güven duyguları oldukça zedelenmektedir. Şirket içi olan çeşitli çatışmaların yükselmesi ve yine kurum bağlılığının da belli oranlarda azalıyor olması çalışanların iş performanslarını önemli oranlarda düşürmektedir.

Ofis Çiftlerine Önerilerimiz:

İlginizi Çekebilir..  Pixlr ile Fotoğraflara Yazı Yazma

İş yerinde aşkı sır olarak saklamamalısınız. Ancak arkadaşlarınızın yanında ifşa edercesine aşk yaşamakta iyi bir şey değil.

Eğer çiftler aralarında mevki farkları bulunuyorsa yine bu ilişki bir çeşit terfi aracı olarak da gözükebiliyor. Üst mevki tarafınca ileri de verilebilecek çeşitli kararlar çerçevesinde diğerleri tarafınca kayırma şeklinde de algı görebiliyor. Kişiler böyle durumlar içerisindeler ise iki kere düşünmeleri çok daha mantıklı olur. İlişki başlangıçlarında ve süreçlerinde iş yerlerinde oluşabilecek problemlerin çiftler aralarında açık bir şekilde konuşulabilir olması gerekir. İlişkinizi sadece ofiste değil dışarıda da kullanmalısınız. Yine dışarıda yaşadığınız bazı problemleri de ofis içerisine aktarmamayı denemelisiniz. Ofis çalışanlarında genellikle mevki farkı olduğundan dolayı bu farka da daima dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki ofisten içeriye girdiğiniz de hele ki ilişkinizi biliyorsa takım arkadaşlarınız ekstra dikkatli olmalısınız. Eğer ki bilmiyorlarsa yine dikkati elden bırakmamalısınız ve her şeyi dört dörtlük uygulamaya dikkat etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.