Beyinsi

Noel Baba Gerçek Mi?

  • 2.923 kez görüntülendi.
Noel Baba Gerçek Mi?

Noel Baba Gerçek Mi?

Noel Baba gerçek mi? sorunu yılbaşı yaklaşırken kafanızı yine meşgul eden sorular arasında yer alıyorsa sizler için derlediğimiz cevabı kesintisiz olarak okumanızı öneriyorum.
sorusuna şu günlerde yanıt bulmaya çalışan bir çok insandan duydum. Noel baba kimdir böyle biri var mı, gerçeklik payı nedir diye sorduk ve sizler için araştırdık.

Noel Baba efsaneye göre Noel Baba denilen adamın gerçek adı Aziz Nikola . Efsaneye göre uçan geyikleri varmış.Ve Noel Baba her yılbaşında torbasına doldurduğu hediyeler ile geyiklerin havada uçurduğu faytonuna biner ve iyi huylu çocuk ve bebeklerin evine hediyeli taşır ve çatıdan atarmış.Dana sonra ise çocuklar hediyelerini uyanınca alırmış. Ancak burada bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum sadece iyi huylu, temiz kalpli çocuklara verirmiş hediyelerini. Yani anne ve babası tarafından kötü huylu, yaramaz, şımarık seçilenler hediye alamazmış. Hediyeleri dağıtan noel baba ise gece yarısından sonra evine geri gidermiş.

Burada bitmedi tabi ki hikayemiz devam ediyor. Bazılarına göre bu adam o devirlerin bir Anadolu kenti olan Demrelili imiş. Bazılarına göre ise Finlandiya, bazılarına göre ise İsveçli imiş. Nereli olduğu detayı ne yazık ki tam bilinmiyor. Çünkü şayet Demreli ise geyiklerin Demre de işi ne. Demre de geyik bulunmuyor. Yok İsveçli yada Rus ise neden İtalyanlar yada Amerikalılar sahipleniyor. Gerçi kızaklı arabası ve ren geyiklerini göz önüne aldığımızda sanki İskandinav olması daha olası gözüküyor.
Aslına bakarsanız tüm bu yazılanlar ve detaylar birer masal ve yalandan oluşuyor. Çünkü Hristiyanlar bu noel babayı bir çeşit kandırmak için ve yeni yıla sarhoş girmek için kullanmaktadırlar. Üstelik kesilen, süslenen ve katledilen binlerce çam ağacını hesaba katmıyoruz.

İlginizi Çekebilir..  Osmanlıda Deliler Kimdir? Görevleri Neydi?

Bu yalanlara da inananlar ne yazık ki günümüzde hayli fazla inanmakta. Siz siz olun böyle hikayeleri dinlemeyin, anlatmayın ve inanmayın. Peygamberimizin miraca yükselişini bir türlü hazmedemeyen ve göğe yükselmenin saçmalığından bahseden, insanları kandırmak için ellerinden geleni yapan bu Hristiyanlar, Noel babanın 2 tane geyiğin sırtında göğe yükselişini herkese yutturmaya çalışıyorlar. Türk ve Müslüman gelenek görenek ve ananelerine aykırı düzmece bir hikayedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.