Beyinsi

Nerede Kalmıştık

  • 1.483 kez görüntülendi.
Nerede Kalmıştık

Az önce müzik listemde Fikret Kızılok gözüme ilişti. Yanında Demirbaş yazıyordu. Uzun süredir dinlemediğimi farkettim ve söz konusu kişi ile birkaç şey yazayım dedim. Fakat sevgili Kızılok zaten herşeyi çok iyi anlatmış, bilmeyen vardır az biraz bahsedelim:

1965-1993 yılları arasında da 7 farklı hükümette toplam 10 yıl 5 aylık bir süreyle başbakanlık yapan, Türk siyasetine damga vuran biri: Süleyman Demirel.

Türkiye’nin en genç genel müdürü, İsmet İnönü ve Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra en uzun başbakanlık yapmış kişisi olan Süleyman Demirel, 31 yaşında genel müdür, 40 yaşında parti genel başkanı, 41 yaşında başbakan olmuştur. Türkiye’nin çok partili sisteme geçtiği 1946’dan sonraki dönemde, kurduğu 7 hükümetle en çok hükümet kuran siyasetçisidir. Türkiye’nin siyasi tarihinde ‘darbeler döneminde şapkasını alıp giden adam’ olarak bilinen 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, iç siyasetteki denge politikası ile bu denli uzun bir süre ayakta kalmış, darbelerin oluşmasında etkisinin yadsınamaz ölçüde fazla olmasına karşın, bir şekilde sıyrılmasını bilmiştir.

Sizleri Demirbaş ile başbaşa bırakıyor, ve düşünmenizi istiyorum. Kimler geldi, kimler geçti bu koltuktan. “Asla gitmez bu adam” dediler de portakal suyunda boğıldu. Nisan da kar oldu, ağıtlar yakıldı. Hepsi geldi geçti bu ülkeden. Bu da geçecek, bununda kar kalacak yaptıkları yanına, bizler yine ya ağıtlar yakacak, ya da yereceğiz bu tip şarkılarda. İzlemek bizim işimiz, ardından uykumuz gelip uymak. İyi Uykular…

İlginizi Çekebilir..  Hamileler Hangi Duaları Okumalıdır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.