Beyinsi

Nemlendirici Ve Yan Etkileri

  • 2.390 kez görüntülendi.
Nemlendirici Ve Yan Etkileri

Nemlendirici Ve Yan Etkileri

Kullandığımız nemlendiricileri cildimizin daha parlak, daha yumuşak, daha canlı görünmesini sağlar. Özellikle kış aylarında ihtiyaç duyduğumuz nemlendiriciler, cildimizin nem oranını dengeler. Doğru miktarda kullandığımızda geçerlidir bu . Fakat aşırı kullanımda cildimiz fazla gelen hiçbir maddeyi kabul etmez.

 

Face cream woman applying skin cream under eyes. Beauty eye contour cream, wrinkle cream or anti-aging skin care cream. Beautiful young mixed race Asian Chinese / Caucasian female beauty model in her 20s isolated on white background.

Nasıl bir bardağa koyulan su miktarı fazla geldiğinde dışarı taşıyorsa vücudumuzda herhangi bir yolla alınan fazla maddeleri dışarı atar. Atılamayan maddeler kimi zaman akne, yağ bezleri, ya da çeşitli hoş görünmeyen şeylere yol açabilir. Nemlendirici de fazla kullanıldığında vücudumuzda çeşitli etkilere yol açar. En sık görülen yan etkileri;

ne-beyinsi (3)

 

  1. Nemlendirme derinden yapılıyorsa şişlik ve hafif morartılara yol açabilir. Ama bu geçicidir ve çok kısa sürelidir.
  2. Yanma ve kızarıklığa yol açabilir. Bu tür problemlerde kısa sürelidir. Nemlendiricinin tarihi geçmişse ve cilde bastırarak uygulanıyorsa yanma ve kızarıklığa yol açacaktır.
  3. Karıncalanma hissi verebilir. Bu en hafif etkilerinden biridir. Cilt çok fazla kreme maruz kalırsa bu hissi verir. Kısa sürelidir.
  4. Siyah noktaya yol açabilir. Tanınmış, birçok kişinin kullandığı krem markaları hariç diğer bilinmeyen markalarda çok göze çarpar.
  5. Kozmetik ürünleriyle birlikte kullanıldığında çeşitli etkilere yol açar.
İlginizi Çekebilir..  Biotin Bileşenleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.