Beyinsi

Nasıl Etkili Yabancı Bir Dil Konuşabilirim

  • 2.060 kez görüntülendi.
Nasıl Etkili Yabancı Bir Dil Konuşabilirim

Nasıl Etkili Yabancı Bir Dil Konuşabilirim

 

Yabancı bir dile hakim olma hemen hemen herkesin hayalidir.Başka kültürleri tanımak,onları anlamak ve kendi kültürümüzle karşılaştırmak bizlere yeni tecrübeler kazandırır.Dil öğrenilebilir fakat nasıl iyi bir dil öğrenileceğini ,o dilin hakkını nasıl vereceğinizi  aşağıda anlattık.

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim1-beyinsi

 

 

En çok ilgi duyduğunuz dili öğrenin.İlgi duyduğunuz dillere yönelmek öğrenmenizi hızlandırır ve o dili severek konuşmanızı sağlar.

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim2-beyinsi

 

Öğrenme aşamasında sadece bir dile odaklanın.Birden fazla dil öğrenmek istiyorsanız bunu bir dile tamamen hakim olduktan sonra yapın.İkinci bir dil kafa karışıklığına sebep olacaktır.

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim3-beyinsi

 

Acele etmeyin.Bir dili hemen öğrenmeyi herkes ister  ama gerçekten o dile hakim olmak isteniyorsa yavaş öğrenilmelidir.Her kelime yada cümleyi çok fazla tekrar etmek akılda kalıcılığı artırır.

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim4-beyinsi

 

İmkanınız varsa pratik yapın.Bir dili öğrenmenin en hızlı yolu tabiki pratik yapmaktır.Öğrendiklerinizi uygulamak çok önemlidir çünkü zamanla öğrendiğiniz diğer bilgiler kafa karıştıracaktır.

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim5-beyinsi

 

Test çözün.Soru-cevap testleri akılda kalıcılığı hızlandırır.Mümkün olduğu kadar çok test çözün.Yanlış yaptığınızda doğrusunu öğrenin.Her yanlış daha fazla öğretir.

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim6-beyinsi

 

Kitap okuyun.Eğer iyi seviyeye geldiyseniz kitap okumaya başlayın.Anlamadığınız cümleler olacak ama cümle bütünlüğünü kavradığınız taktirde anlatılmak isteneni çabuk anlayacaksınız.

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim7-beyinsi

 

Film yada dizi izleyin. İlgilendiğiniz dilde film yada dizi izleyin.Anlamayı hızlandıracak ve konuşma içindeki devrik cümleleri daha iyi anlamanıza yardım edecektir.

İlginizi Çekebilir..  Öykü Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

nasıl yabancı bir dil konuşabilirim8-beyinsi

 

Ülkeyi ziyaret edin. Konuştuğunuz dilin gerçek anlamda yaşandığı ülkeyi ziyaret edin.Orayı görmek ve anlamak dile olan hakimiyetinizi artıracaktır.Hem farklı heyecanlar yaşayacak hemde dile olan ilginizi en üst seviyeye çıkaracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.