Beyinsi

Mutlu Olmak İçin Önemli Adımlar

  • 1.165 kez görüntülendi.
Mutlu Olmak İçin Önemli Adımlar

Mutlu Mu Olmak İstiyorsunuz? Bu 3 Şeyi Yapmayın

Elbette mutlu olmak istiyorsunuz. Kim istemez. Ancak amacınıza ulaşmanızda yararsız davranışlarda bulunuyor olabilirsiniz. Ertelemek, kendinizle kötü konuşmak ve zihninizi dinlendirmek yerine mutluluğu yaratacak potansiyelinizi düşürüyorsunuz.

Erteleme

Çimleri biçmeyi ertelemek veya yazmanız gereken mektubu yazmamak çok büyük şeyler gibi görünmeyebilir fakat yapmanız gereken şeyleri her erteleyişinizde dövüş ya da kaç tepkisini ateşliyorsunuz. Dövüş ya da kaç refleksi stresli olduğunuzda ortaya çıkar. Stres her ne kadar bir hayatta kalma içgüdüsü olsa da size her zaman yardımcı olmaz. Yapmanız gerekenleri ertelemek sizi ölümcül bir sonuca götürmez fakat sizi strese sokar ve sisteminiz bunu her zaman anlayamaz. Fiziksel olarak daraldığınızda zihninizde aynı anda daralır. Stres kaslarınızı gerip kan dolaşımınızı hızlandırır. Bu da zihninizde bir karmaşa yaratır. Sonuç olarak yapmanız gereken şeyleri ertelemeyin.

Kendinizle Kötü Konuşmak

Kendi kendine konuşmak size duygusal olarak ne kadar sağlıklı olduğunuzu söyleyen bir barometredir. Öz saygınız düşükse muhtemelen içinizden kendinizle alay edersiniz. Kafanızda olup biten şeyleri fark etmek ve pozitif bir değişikliğe gitmek kendinizle kötü konuşmanızı kullanışlı hale getirebilir. Çoğu insan bunun kontrolünü çok fazla sağlayamaz fakat kritik noktalara odaklanıp onları aklınızın bir köşesinde tutmak size faydalı olacaktır.

Zihninizi Dinlendirmemek

Zihniniz inanılmaz fazla sayıda bilgiyle yüklüdür ve var olan tüm bilgisayarlardan daha güçlü bir işlemcidir. Ancak, ona çok fazla yüklenirseniz huzurunuzu kaybedebilirsiniz. Bir anda birçok şeyi düşünmek anksiyeteye yol açar. Beyninizi biraz zorlamak sağlıklıdır fakat çok ileri gitmemelisiniz. Çok düşünmek nefes darlığı ve kalp çarpıntısı gibi fiziksel belirtilere de yol açar. Her şeyi bir anda halletmeye çalışmayın. Ara ara zihninizi dinlendirin.

İlginizi Çekebilir..  Afrika Uluslar Kupası 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.