Beyinsi

Muhteşem İç Dekorasyon İpuçları

  • 383 kez görüntülendi.
Muhteşem İç Dekorasyon İpuçları

Dengeli ve çekici mekanlar yaratmanın anahtarı, dekorasyonun ince nüanslarına dikkat etmektir. Bu ipuçların bazıları o kadar basittir ki, sezgisel görünüyorlar. Ancak, herhangi bir odanın genel görünümünde büyük bir fark yaratmaya yardımcı olabilirler. Eviniz için muhteşem iç dekorasyon ipuçları;

iç dekorasyon ipuçları

Desenlerle Oyna

Bir odadaki bir desene bağlı kalmanıza gerek yoktur – iki veya üç baskıyı fazla çaba harcamadan uyumlu bir şekilde karıştırabilirsiniz. Desenlerin ölçeğine dikkat edin – daha küçük, daha yoğun baskılar, minderler veya yer halısı gibi üçüncül elemanlar gibi kompakt yüzeylerde en iyi görünür. Kalın, büyük desenler genellikle etraflarında beyaz boşluk bulunan odak elemanlarında iyi çalışır.

Bitki Alın

İster bir ifade parçası eklemek isteyin, ister sadece boş bir köşeyi veya masayı doldurmak isteyin, iç mekan bitkileri herhangi bir odaya derinlik ve karakter katar. Bitkiler bazı odalara çok ihtiyaç duyulan renk ekleyebilir veya endüstriyel tarzda bir tazelik dokunuşu getirebilir. Oluşturmak istediğiniz görünüme bağlı olarak bitkileri toprak kaplara, fincanlara, mason kavanozlarına veya teraryumlara yerleştirebilirsiniz.

Küçük Resim Hilesi

Bazen, tek bir büyük resim bir alanı boğabilir. Kümeler halinde düzenlenebilen daha küçük resimlerden oluşan bir koleksiyon seçin. Kanepenin üzerinde çok küçük görünen resimleriniz varsa, onları merkeze yerleştirmek yerine her iki tarafa asın. Bu basit iç dekor hilesi ve bunun görsel olarak ne kadar iyi çalıştığını görünce şaşıracaksınız.

İlginizi Çekebilir..  Takım Ruhu Nedir? ÖZET

Odaya Biraz Ruh Koy

Gerçekten benzersiz bir görünüm oluşturmak için, gerçekten sevdiğiniz öğeleri görüntüleyin. Herhangi bir oda sizinle konuşan unsurlar olmadan eksik hissedecek – fotoğraflar, favori hediyelik eşyalar, eski yadigarlar vs. Bunlar odanın ilginç görünmesini sağlayacak ve kişiliğinizin bir uzantısı olan bir alan verecektir.

dekorasyon ipuçları

Negatif Alana Odaklanma

Bir odaya çok fazla eleman doldurmak görsel kaos yaratma eğilimindedir. Boş alan, odadaki odak noktalarını tanımlamaya yardımcı olur. Her bir parçayı yeterli nefes alan sağlamak için mobilya düzenlemenizi boşaltın. Bu, parçalarınızın her birinin kendi kendine parlamasına ve düzenlemenin bir bütün olarak çalışmasına izin verecektir.

Küçük Odalarda Katman Döşemeleri

Bu sade iç dekor hilesi, küçük odalarda bir samimiyet hissi yaratacaktır. Arka plan oluşturmak için resimler, aynalar veya duvar rafları kullanın. Masalar ve oturmalar bir sonraki katmanı oluşturur ve birbirine yakın yerleştirildiklerinde genellikle iyi görünürler. Son olarak, konfor hissini arttırmak ve tüm alanı birbirine bağlamak için halılar, yatak örtüleri kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.