Beyinsi

Mezhep Ayrımcılığı Ne Demektir?

  • 1.754 kez görüntülendi.
Mezhep Ayrımcılığı Ne Demektir?

Mezhep Ayrımcılığı Ne Demektir?

Mezhep ayrımcılığı ne demektir? başlığını atarken içimden geçenler şunlar oldu; Neden mezhep ayrımcılığı var? Diğer dine mensup insanlar birlik olma çabasındayken bizim ayrımcılık yapmamızda ne oluyor? Allah katında mezhep üstünlüğü mü var?….Çok zor olmayan bir kaç soru ve zorlanmadan verilen cevaplardır bunlar. Gerçekten İslama kayıtsız şartsız bağlanan ve Yaradandan korkan herkes böyle saçma sapan ayrımcılığa vakit ayırmaz. Ayrılacak vakit varsa bu sımsıkı kucaklaşmak ve dünyada İslam karşıtlarına gözdağı vermek için ayrılmalıdır.

Mezheplerde Gaye Nedir?

Tek gaye vardır o da Allah’ın rızasını alan kullar olmak. Hepsi bu. Daha başka ne olabilir Allah aşkına. Şeytan ordusunu topluyor bizde maalesef habire destek oluyoruz. Hangi ülkede ya da şehirde olduğu farketmez. Allah katında tek din İslamdır ve gaye Halis kullar olmaktır. Sünni, Şii, Hanefi, Caferi, Maliki vs. Tüm mezheplerin, tarikatların, toplulukların amacı Allah yolunda yürümek ve iyi amel işleyenlerin mükafatı olan cenneti hak edebilmektir. Gaye ortadaysa ve bunun için uğraşılıyorsa öyleyse ne için ayrımcılık yapılmaktadır?

Mezhep Ayrımcılığı Biter Mi?

İnsanlarımız yürekten Allah’a teslim olmadığı müddetçe bitmez. Bu hepsi bu. Dilinde Allah ama aklında başka şeyler oldukça bitmez. Dünyevi istekleri bir kenara bırakıp(yaşam için gerekli olan şeyler hariç) maneviyata yönelmeden bitmez. Sayfalarca yazmaya gerek yok. Hakkında kitaplar yazmaya gerek yok. Tartışmaya da gerek yok. Gerekli olan sağlam bir inanç ve düşmanların oynadığı oyunu bozmak. Bütün mesele bu kardeşler

Biz Müslümanlar böyle gereksiz işlerle uğraşırken başkaları oturup halimize gülüyor ve başarılarını kutluyorlardır. Ne diyelim bizlere yazıklar olsun onlara da helal olsun!!!

İlginizi Çekebilir..  Üniversite Öğrencileri İçin En Yararlı Uygulamalar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.