Beyinsi

Makyaj ile Dudakları Belirginleştirmenin Yolları

  • 2.150 kez görüntülendi.
Makyaj ile Dudakları Belirginleştirmenin Yolları

Makyaj ile Dudakları Belirginleştirmenin Yolları

Makyaj ile dudaklarınızı  belirgin ve daha albenili bir hale getirmek isteyenler buyursun. Özellikle Hollywood yıldızlarında ve ardından sosyal medya fenomenlerinde ve yerli yıldızlarımızda da görmüş olduğumuz dudak üzerindeki işlemlerle daha çarpıcı ve estetik görünümü kazanmak hiç de zor değil.Şimdi bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık.

 

dudakları-belirginleştirme-beyinsi
-Koyu renk rujlardan kaçının, koyu renk rujlar dudaklarınızı kalın göstermek yerine olduğu gibi veya daha ince gösterecektir.

 

dudakları-belirginleştirme2-beyinsi
-Süreceğiniz ruja yakın renklerde dudak kalemi kullanın.

 

dudakları-belirginleştirme3-beyinsi
Makyajla dudaklarınızı belirginleştirmeden önce hafif bir bakım yaparsanız daha etkili sonuçlar alırsınız.

 

dudakları-belirginleştirme4-beyinsi
Diş fırçası ile dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı da nazik hareketlerle zarar vermeden fırçalarsanız, kan dolaşımınızı hızlandıracak bu sayede daha kırmızı ve dolgun dudaklara sahip olacaksınız.

 

dudakları-belirginleştirme5-beyinsi
Nane yağını dudaklarınıza sürerseniz dudaklarınızı biraz yakacak ve daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bu durum geçicidir o yüzden makyajınızı yapmadan hemen önce uygularsanız daha etkili olur.

 

dudakları-belirginleştirme6-beyinsi
Kalem egzersizleri yapabilirsiniz. Bir yuvarlak kesimli kurşun kalem alarak dudaklarınızın arasında sağa sola doğru oynatarak günde 5-6 dk yaptığınız takdirde zamanla kalıcı dolgunluğa ulaşabilirsiniz.

 

dudakları-belirginleştirme7-beyinsi
Bu tür bakımları yaptıktan sonra makyajınıza geçebilirsiniz. Size en çok yakışan çok koyu renkli olmayan bir rujunuzu alın ve aynanın karşısına geçin.

 

dudakları-belirginleştirme8-beyinsi
Rujunuzu sürün ve dudak kalemi ile rujunuzu çerçeveleyin. Dudak kalemizin rujunuz ile aynı tonda olmasına dikkat edin. Ton uyuşmazlığı kötü bir görüntüye sebep olabilir. Dudaklarınızı da çerçeveledikten sonra isterseniz dudaklarınızı bir kaç peçete ile örtüp transparan bir pudra ile sabitleyebilirsiniz. İsterseniz de bunun yerine bir parlatıcı ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Evet parlatıcı da dolgun gösteren diğer bir unsurdur.

İlginizi Çekebilir..  Manisa iftar çadırı nerede?

 

dudakları-belirginleştirme9-beyinsi
Sadece dudak kalemi kullanarak da dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Dudak kalemi ile dudaklarınızı boyayın ve isterseniz üzerine biraz parlatıcı sürün. Dolgun dudaklara kavuşmanız bu kadar basit.

 

dudakları-belirginleştirme10-beyinsi
Dudaklarınıza ruj sürdükten sonra gölgelendirme tekniği kullanarak da dudaklarınızı dolgun göstermeniz mümkün. Rujunuzu sürdükten sonra alt dudağınızın ve üst dudağınızın tam ortasına biraz daha ruj sürerek kalınlaştırın ve üst dudağınızın orta kısmından biraz yukarısına aydınlatıcınızdan sürün. Böyle basit hileler ile dudaklarınızı olduğundan daha belirgin ve dolgun gösterebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.