Beyinsi

Liseliler İçin Sanal Dedikodu Uygulaması

  • 2.380 kez görüntülendi.
Liseliler İçin Sanal Dedikodu Uygulaması

Liseliler İçin Sanal Dedikodu Uygulaması Hangisi?

Liseliler İçin Hangi Uygulamalar Daha iyi?

Liseliler İçin Hangi Uygulamalar Zararlı?

Son dönemde şiddet içeren ve gençlerimizi şiddete yönlendiren yapımlar( diziler, sinemalar, android uygulamaları vs.) çoğaldı. Aynı zamanda bu tür yapımlara erişim de artık çok kolay. Çocuklarımız maalesef bu uygulamaları indirip kendilerini kaptırabiliyorlar. Sanal dedikodu uygulaması çıktı diye haberlerde de duymuşuzdur. Bu uygulamayı indiren çocuklar zaman zaman bir araya gelerek çeşitli suçlara karışabiliyorlar. Okul çıkışlarında kavgalar, sevilmeyen bir öğrencinin fotoğrafının paylaşılması, tabiri caizse ifşalar, kolayca iftira atmalar, tartışmalar, küfürler vs. sıkça yaşanır oldu. Bu uygulamalar evlatlarımızı şiddete özendiriyor. Üzerine titrediğimiz yavrularımız kolayca çevrenin etkisi ile elimizden kayıp gidiyor. Bu tür uygulamaları kullananlar kendilerine zarar verdikleri gibi çevrelerine de zarar veriyorlar.

Bu konuda ebeveynlerin üzerine düşen görevlerin başında çocuklarımızın kullandığı telefonları kontrol etmek gelir. Artık çocuk ilkokuldan itibaren telefon diye tutturuyor. Bir çok ebeveyn liseye giden çocuğuna telefon alıyor ya da almak zorunda kalıyor. Çocuklar da kontrolsüz bir şekilde internet dünyasında kendini kaybediyor.

Hangi Uygulamalar Tercih Edilmeli?

Aslında lise çağındaki evlatlarımızın kullanabileceği uygulamalar çok az. Bu da sadece ödevleri ile alakalı uygulamalar. Az olması da iyi çünkü çeşitlilik ne kadar artarsa vereceği zarar da o kadar artar. Bunun yanında yararlı bilgiler içeren uygulamalar da mevcut elbet. Sosyal medya tarzı uygulamalar gerçekten çok arttı ve uygulamaların zararları nerdeyse yararlarını geçti.

İlginizi Çekebilir..  iPhone'daki Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Aktarırız?

Burada uygulama için bir isim verirsek çocuklarımızı kötüye yönlendirmiş oluruz. Bu nedenle bir uygulama ismi tabi ki vermeyeceğiz. Herhangi bir uygulamanın reklamını yapma gibi bir niyetimiz yok. Bizim amacımız çocuklarımızın şiddete yönelmemesi için ebeveynlere dikkatli olmaları hususunda yararlı bilgiler vermek.

Şöyle gönül rahatlığı ile evlatlarımı bir büyütseydim demek isteyen anne ve babalara tavsiyemiz  çocuğun ya da gencin her istediğine tamam dememek gerekir. Sıkı takip etmek gerekir. Arkadaş çevresini bilmek gerekir. Biz bunların hepsini zaten yapıyoruz ama değişmesine engel olamıyoruz diyen anne ve babalar eğer şartlar elveriyorsa kesinlikle bir Psikolog ile görüşmelidir.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.