Küfür Etmek Bebekleri Etkiler Mi?

Küfür Etmek Bebekleri Etkiler Mi?


Küfür Etmek Bebekleri Etkiler Mi?

Son derece ilginç bir konu diyebileceğinizi biliyorum. Kimilerine savsata gibi gelebilir. Kimilerine göre tamamen doğrudur. Biz inandığımızı yani küfür etmenin anne karnındaki bebekleri nasıl etkilediğine bakacağız.

Bilimsel olarak kanıtlanmış çok şeyler var ama ruhen olan bir etkiyi bilim açıklayamaz. Bilim daha çok somut ağırlıklıdır. Hayatımızı etkileyen soyut kavramlar çoğu zaman görmezden gelinir. Küçük bir örnek verecek olursak nazara inanlar bilirler ne kadar etkili olduğunu, nasıl geçirildiğini, kimler tarafından hangi yollarla nazar değdirilidiğini.

Yukarıda da görüldüğü gibi birinin bir şeye zarar vermesi için illa ki dokunması gerekmez. Etkileşim sadece dokunma yoluyla olmaz. Anne karnındaki bebeğin de ruhen olumsuz etkileneceği durumlar bilimsel olarak henüz kanıtlanmamıştır fakat inanmak için bilimsel kantta şart değildir. Ev ortamında eğer ailede sürekli tartışma çıkıyorsa ve anne sürekli ağlıyorsa sıklıkla yaşanılan bu durum anne karnındaki bebekleri ya da dünyaya gelmiş küçük bebekleri etkileyecektir. Hele de bu olumsuz ortamda küfür çok ise bu durum huzursuzluk yaratacağı gibi aynı zamanda bebeğin haşin bir çocukluk dönemi geçireceği ve gençliğe adım atarken artık orjinal küfürleri kendisi de üretebileceği anlamına gelir.

Bebekler 16. haftaya kadar duymaz zaten rahim duvarının koruma özelliğinden dolayı sesleri geçirmez(tiz sesler hariç). İşte burada bizim üzerinde duracağımız konu devreye giriyor. Yani bebek duymuyor diye etkilenmeyecek anlamına da gelmez. Zaten küfürün İslam dininde yeri yoktur. Şeytanı sevindirmektir küfür etmek. Hamile bir eşimiz varsa ve biz küfürü ağzımızdan eksik etmiyorsak işte orada bir sorun var demektir. Allahu Teala’nın razı olmadığı bir durum olduğu için bebeklerde bundan kesinlikle etkilenecektir. Ruhen etkilenmeyi şöyle örnekleyebiliriz. Sıkıntılı olduğumuz bir durumda kendi kendimize okuduğumuz bir dua bizi nasıl manen rahatlatıyorsa ya da dinlediğimiz bir neyin müziği bize huzur verebiliyorsa manevi hazzı tatmışız demektir. Bu manevi hazdan bebekleri de mahrum bırakmamalıyız. Bırakmayalım lütfen. Küfür hem  eşlerimizi hemde taşıdıkları yavrularımızı etkiler.

Manevi Olarak Etkilenme

Söylenebilecek en uygun şey dilden çıkan her şey bizi doğrudan ya da dolaylı bir şekilde etkiler. Bunun ispatını isteyen varsa daha doğrusu bilimsel olarak bir kanıt gösterilme isteniyorsa küfretmeye devam etsin. Çünkü bu işte kanıt manıt yok. Kanıt İslamın ta kendisi.

 

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

 

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1991 1,089