Beyinsi

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir

  • 3.274 kez görüntülendi.
Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları

Beyniniz, düşündüğü zaman  omurlara titreşim gönderir . Bu rahatsız edici bir düşünce ise uyarım daha fazla olur. Eğer rahatsız olduğunuz bir korku filmi yada yaşadığınız kötü bir olay hafızanızı meşgul ederse adrenalin yükselir . Bunu nasıl yenebileceğinize yardımcı olacağız. Beyin gün içinde yaşadığınız olayları uyku halindeyken tekrar eder çünkü uyku vaktinde beyni meşgul edecek bir şeyler düşünemiyorsunuz. Korku filmi izleyip, bundan etkilenip hemen yatarsanız veyahut yaşamış olduğunuz bir olayı sürekli düşünürseniz rahat bir uykuyu aklınızdan çıkarın. Başlamadan önce koyun saymanın da sadece beyni yormayı ve uyumayı hızlandırdığını fakat kötü düşünceleri yok etmeye yardımcı olmadığını da bilin. Bu yüzden zavallı koyunları bırakın gitsin yeşil çayırlara..Peki kötü ve korkunç düşünceleri yok etmek için ne yapabiliriz? Cevap: aşağıdaki adımları izleyin.

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir-beyinsi

 

İzlediğiniz bir sahneyi yada görmek zorunda kaldığınız bir olayı unutmaya çalışın.Bunun içinde ilk adım sessiz bir ortamda kalın.Telkinlerle gelecek için kurduğunuz güzel planlarınızı düşünün.

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir2-beyinsi

 

Bir komedi filmi yada programı bakın. İnsan beyni gördüğü en son görüntüleri hatırlar. Uyumadan önce sizi güldürecek yada en azından tebessüm ettirecek bir şeyler bakın. Gülmek kötü düşünceleri kafadan atmak için en etkili yöntemdir.

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir3-beyinsi

 

 Rahat ve dinlendirici bir banyo yapın. Bu vücudunuz için iyi bir meditasyondur. Kendinizi ferah hissetmeniz, düşüncelerinizi etkileyecektir.

İlginizi Çekebilir..  The Handmaid's Tale Dizisi Analizi

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir4-beyinsi

 

 Rahatlatıcı bir şeyler yapın. Arkadaşlarınızla dışarı çıkın. Dışarıda olmak yalnız olmadığınız hissi verir. Sevdiğiniz arkadaşlarınızla görüşün, onların sizin yanınızda olduklarını bilmek mutluluk verecektir. Ayrıca sevdiğiniz müziği (yatıştırıcı) dinlemekte size yardımcı olacaktır.

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir5-beyinsi

 

 Fazla ağır olmayan bir kitap okuyun. İçeriğinde ağır konular bulunmayan sizi maceraya sürükleyecek bir kitap seçin. Kötü düşünceleri dağıtmak için yararlı olacaktır.

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir6-beyinsi

 

 Dua edin. İnançlı biriyseniz kafanızdan kötü düşüncelerin gitmesi için dua edin, Yaratıcıdan yardım dileyin.

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir7-beyinsi

 

Fotoğraflara bakın. Daha önce bakmaktan keyif aldığınız fotoğraflara bakın. Görmek istediğiniz resimlerle dolu bir albüm istenmeyen görüntülerle dolu zihninizi boşaltacaktır. Örneğin, arkadaşlarınız yada ailenizle eğlenceli bir günde çektiğiniz fotoğraf o anı hatırlamanızı sağlar.

 

Kötü Düşünceleri Kafanızdan Atmanın Yolları Nelerdir8-beyinsi

 

Uyumadan önce bir aile bireyi ile konuşun. Anne-babanız,kardeşleriniz yada sizde kalıyorsa kuzenlerinizden biriyle yatmadan önce düşüncelerinizi paylaşın. Onların desteğini hissedeceksiniz ve daha rahat bir uykuya dalacaksınız.

 

portrait of a young female psychiatrist in session with a young male patient

portrait of a young female psychiatrist in session with a young male patient

 

 Profesyonel yardım alın. Yapılan her şeyin bir yardımı olmuyor ve durum dahada kötüye gidiyorsa hemen bir profesyonel yardım alın. Çok fazla kaygı,olumsuz kurgu,evham sürekli ilaç almak zorunda kalacağınız bir hastalığa açık davetiyedir.

*kötü düşüncelerden arınmış, huzur ve mutlulukla dolu bir ömür geçirmeniz dileğiyle!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.