Beyinsi

Konuşmamalı Mı? Gitmeli Mi?

  • 1.876 kez görüntülendi.
Konuşmamalı Mı? Gitmeli Mi?

Konuşmamalı Mı? Gitmeli Mi?

Eğer ki ilişki canlı ise ilişkinizde çatışmalar illa ki olacaktır. İlişkilerde çeşitli çatışmaların yetişkin bir biçimde yürütülebilmesi, çözülebilmesi ve bulunan çözümün mutlaka beraber bir şekilde bulunabilmesi ilişkiyi her daim canlı tutan unsurlardan olacaktır. Çoğu durumda ilişkilerdeki problemler fırsat olmaktadır. Önemli olan ise bireylerin bu problemleri ve fırsatları kabullenmeleri gerektiğidir. Ve kesinlikle evet, çoğu durumda bayanlar konuşmakta erkekler ise kaçmaktadır. Halbuki ilişkiniz için sağlıklı bir biçimde konuşmanız, dinlemeniz ve anlamanız gerekiyor demekte olan uzmanlar “kadınlar neden konuşuyor?, erkekler neden susuyor?” sorusu üzerinde araştırmalar yapıyorlar.

Her Zaman Konuşulmalıdır

Bazı durumlarda aynı ortamda bulunmak mutlu bir ilişkinin yaşanabildiği tanısını sağlamaz. Çift bireylerden biri diğerini kırmaktan aşırı korktuğundan dolayı susup ihtiyaç ve çeşitli isteklerini bastırma yoluna gidebilmektedir. Ortada  bir problem var ise ve bu problem konuşulmamaktaysa çiftlerden bir tanesinin vya her ikisinin mutlu bir ilişki yaşanabilmesi açısından mücadelede bulunmadıklarını söyleyebilmemiz mümkündür. Bu gibi durumlarda ilişkilerin kaliteleri de düşmektedir. Mutlu hissetmiyorsanız eğer yine ilişkinizde doyumu da sağlamaya başlamış durumdaysanız ve uzun zamanda çözüm de gelmemekteyse, ilişkiniz elinizden yok olabilir demekte olan uzmanlar “Bir arada olarak da çatışmanın olmaması genel olarak mümkün olmuyor. Para paylaşımlarının yapılabilmesi, duygusal çeşitli ihtiyaçların olması ve yine ev işlerinin de paylaşımları zamanın paylaşımları ve çocuk yetiştirme serüvenleri. Bunları ya konuşarak çözeceğiz veya da aynı evde dahi olsak yabancılar gibi konuşmayacağız.

İlginizi Çekebilir..  Farklı İki Duyguyu Bir Arada Yaşamak

Çatışma Sorunlarına Dikkat

Çatışma problemi bulunuyorsa mutsuz olduğunuz durumların da değişebilmesi ve çok daha doyum sağlayan bir çeşit ilişki açısından mücadele etmektesiniz anlamına gelir. Fakat çatışmayı da çözüm yöntemleriniz ve ilişkilerinizin kaliteleri açısından önemli derece de düşünülmelidir.  Çeşitli istek ve bazı ihtiyaçlarınızı net bir şekilde ortaya koyarsınız. Sağlıklı olan kesinlikle aslında budur. Sevgi mutlaka emek isteyen bir şeydir. Kadınlar ile erkeklerin algılar çoğu zaman farklı olabilmektedir. Karşınızda olan bireyin durumları ve çeşitli duyguları ne şekilde algıladıklarını gözlemleyip işe başlayın. Sorun bulunuyorsa konuşulması en doğrusu olacaktır. Asıl bir tarafın her daim susuyor olması ve ilişki de aktif olmaması büyük ihtimalle yıkıcı bir davranış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.