Beyinsi

Klavye de Sembol Ve Özel Karakterler Yapma

  • 857 kez görüntülendi.
Klavye de Sembol Ve Özel Karakterler Yapma

Derhal her işimizde kullandığımız klavyeler gerçekte her biri birer hazine ve Giz küpüdür. Bilmediğimiz bir çok simgeyi, sembolü klavyelerdeki belirli tuş kombinasyonları ile çıkarabiliriz.

Bugün sizlerle klavyelerde degişik tuş kombinasyonları yaparak semboller, rakamlar , işaretler nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Bu konuyu yazmadan evvel benimde bilgim yoktu. Günlük hayatımızda çok kullanmadığımız fakat makalelerimize yazılarımıza dizi ekleyebileceğimiz eğlenceli , değişik veyahut ayrımlı sembolleri öğrenecegiz.

Klavye ile değişiklik Semboller ve Özel Karakterler yapma anlatmaya başlayacak olursak;

Klavyemizin en solunda bulunan alt+ rakam tuşuna basarak ayrımlı semboller çıkarbiliyoruz. Derhal bir word dosyası açıp deneyin.

Muhtemelen siz ugraştınız ve yapamadınız bunun sebebi arkadaşlar rakamlara basarken klavyenin Derhal üstündeki rakamlar değil sag taraftaki rakamlara basacaksınız. başka bir deyişle klavyenin solundaki alt basılıyken sagındaki rakamlara basarak işaretleri yapabiliriz.

Şimdi sizlere örnek olması açısından toplu halde özel karakter ve sembol listesi vereceğim buraya bakarak gerek olan karakterleri makalelerinize ekleyebilirsiniz.

Aşagıdaki işaretleri alt tuşuna basılıyken rakama basarak yapıyoruz.

Alt+1, alt+60, alt+181 gibi,

 

Sembol Listesi 1
Sembol Listesi 2
Sembol Listesi 3
İlginizi Çekebilir..  Andromeda Nedir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.