Beyinsi

Kendinizi Kısıtlamaya Yarayan Uygulama StepLock

  • 1.425 kez görüntülendi.
Kendinizi Kısıtlamaya Yarayan Uygulama StepLock

StepLock Uygulamalarınıza Ulaşabilmeniz İçin Sizi Yürümeye Zorluyor

2014 ve sonrasında üretilen en yeni Android cihazlarında spor aktivitelerinizi izlemeniz için yerleşik bir adım sayacı bulunur. Bu adım sayacı vücudunuzu fit moralinizi de yüksek tutmanız için harika bir araç fakat aracın geliştiricisi Leonardo Cavaletti‘nin aracın çok daha kullanışlı ve verimli olması için yeni fikirleri var.

Fikir özetle telefonunuzdaki adım sayacını sizi favori uygulamalarınıza ve zaman öldürdüğünüz diğer şeylere ulaşmadan önce kenetlendiğiniz koltuktan kaldırmaya ve yürümeye etkili bir şekilde zorluyor. Telefonunuzda basitçe adım sayısı belirtiyorsunuz ve araç, siz o sayıya ulaşmadan belirlediğiniz programlara ulaşmanızı engelliyor. Pokémon GO‘nun yanı sıra bu da motivasyonunuzu yüksek tutmanız için harika bir uygulama.

  1. Adım StepLock’u Kurun

Başlamak için StepLock – Walk & Unblock Apps adlı uygulamayı cihazınıza kurmanız gerekiyor.

“Install StepLock for free from the Google Play Store”

(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.leoncvlt.steplock)

  1. Adım Adım Sayacı İle Uygulamalarınızı Kilitleyin

StepLock’u başlattığınızda bir kurulum rehberi ile karşılaşacaksınız. Devam edin. Bunun ardından ana menüye yönlendirileceksiniz.

Sonrasında, sağ alt köşede bulunan “floating action” düğmesine dokunun ve karşılaştığınız menüden kilitlemek istediğiniz uygulamayı seçin. Bundan sonra + ve – tuşlarını kullanarak uygulama açılmadan önce yürümeniz gereken adım sayısını belirleyin ve ekle tuşuna dokunun. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda 2 uygulamaya kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz fakat daha fazlasını istiyorsanız uygulamayı 1.49 dolara satın alabilirisiniz.

  1. Adım Uygulamalarınıza Ulaşabilmek İçin Yürümeye Başlayın
İlginizi Çekebilir..  İşletim Sistemi Nasıl Canlanır?

Bu noktadan sonra belirlediğiniz adım sayısına ulaşmadan belirlediğiniz uygulamalar açılmayacak ve kilitlediğiniz bir uygulamayı açmak istediğinizde karşınıza uygulamayı tekrar açabilmeniz için kaç adım daha atmanız gerektiğini gösteren bir ekranla karşılaşacaksınız. Adım sayacı her gece yarısı kendini sıfırlıyor yani amaçladığınız adım sayısına ulaşmak için epey bir vaktiniz var, tabi yeterince istiyorsanız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.