Beyinsi

Kendall ve Kylie Jenner Oyunları Yeni

  • 3.055 kez görüntülendi.
Kendall ve Kylie Jenner Oyunları Yeni

Kendall ve Kylie Jenner Oyunları Yeni

Kardashian ailesinin hırçın üyeleri Kendall ve Kylie, Apple ve Dünya Vahşi Hayatı Koruma Vakfı (WWF) işbirliği ile Dünya İçin Uygulamalar (Apps for Earth) adı altında 27 adet iOS uygulamasının ikonu oldular. Kendi oyunları haricinde birçok ün yapmış indirme rekorları kıran şirketlerin oyunları da bu başlık altında. Yapılacak olan indirmeler ve satın alımlarda elde edilecek gelir bu vakfa bağışlanacak.

Aşağıda bu WWF’nin bu çabaları somutlamak için sağladığı bazı bilgilendirici istatistikler bulunuyor. Apps for Earth – Daha İyi Bir Dünya İçin kampanyasına katılan uygulamaların tam listesini aşağıda veya www.AppStore.com/AppsForEarth adresinde bulabilirsiniz.

kendall-kylie-jenner-oyunları-beyinsi kendall-kylie-jenner-oyunları-beyinsi

•    Bir dakikada 48 futbol sahası kadar orman kaybediyoruz. Ormanlara yönelik tehditlerin önceden önlenmesi doğanın çeşitliliğinin sürdürülmesini sağlayacak, iklimimiz için yararlı olacak ve insanların sağlığına katkıda bulunacaktır.
• Gezegenimizin yüzeyinin yüzde 71’i, dünya için bize yiyecek ve soluduğumuz oksijenin yarısından fazlasını sağlayan bir yaşam destek sistemi sağlayan okyanuslardan oluşuyor. Bu sağlıklı ve dirençli deniz ekosistemlerini korumak, okyanuslarımızın sağladığı büyük biyolojik çeşitliliği, sürdürülebilir geçim olanaklarını ve büyüyen ekonomileri desteklemeye yardımcı olur.
• Dünyada bulunan suyun yüzde birinden azı  içilebilir ve erişilebilir durumda. İklim değişikliğinin, nüfus artışının ve tüketim alışkanlıklarındaki değişmenin etkileri, zaten sınırlı olan bu doğal kaynağın daha büyük risk altına girmesine neden oluyor.
•   2014’te, WWF’nin Yaşayan Gezegen Raporu’nda omurgalı türlerden (memeliler, kuşlar, sürüngenler, amfibi hayvanlar ve balıklar) oluşan  yaban hayatı popülasyonlarının son 40 yıl içinde yüzde 52 oranında azaldığı belirtilmişti.
• Türlerin halihazırdaki tükenme hızının doğanın olağan ritmine göre en az 100-1.000 kat daha hızlı gerçekleşmesinin nedeni insanlar.
bugün, 7 milyardan fazla insan dünyanın sağlayabileceği doğal kaynaklardan 1,5 kat fazlasını tüketiyor. 2050’ye kadar ise, dünya nüfusu 9 milyara ulaşacak ve gıda ihtiyacı iki katına çıkacak. Bir yandan verimliliği ve üretkenliği arttırıp diğer yandan atıklarımızı azaltıp tüketim alışkanlıklarımızı değiştirerek 2050’ye kadar yaklaşık olarak bugün kullandığımız miktarda toprak üzerinde yeterli yiyeceği üretebiliriz.
•  Ulusumuzun ve dünyadaki diğer ulusların enerjiyi seçme ve kullanma biçimlerini değiştirmek için şimdi harekete geçersek iklim değişikliğinin  en olumsuz sonuçlarını hala önleme şansımız var.
Küresel düzeydeki Apps for Earth faaliyetimize ek olarak, bugün Yenilenebilir Enerji Yatırımları, Yeniden Kullanım-Renew- ve Geri Dönüşüm ile Ormancılık Ortaklıkları gibi temel çevreyi koruma inisiyatiflerini vurgulayan yenilenmiş Apple.com/tr/environment sayfamızı kullanıma sunduk.

İlginizi Çekebilir..  Vestel Venüs V5 Nasıl Bir Telefon?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.