Beyinsi

iTunes’e Dair Her Şey

  • 1.834 kez görüntülendi.
iTunes’e Dair Her Şey

iTunes’e Dair Her Şey

Apple’nin yeni yazılımlarından biri olan iTunes, ilginç işlevleri ve dikkat çeken ara yüzüyle kullanıcıların rahatça kurulumunu yapıp kullanabileceği bir üründür. iTunes yazılımı Mac ve Windows ile uyumlu olarak kullanılabilen bir uygulamadır.
Apple’nin ürettiği tüm cihazlarla mükemmel bir şekilde çalışan iTunes, Apple ürünlerini severek edinen her kullanıcının beğenisini kazanmaya devam etmektedir. Piyasaya sürüldüğü 2001 yılından beri bu ürünle müzik dinlenebilmekte, video ve film izlenebilmekte ayrıca iphone cihazlarda müzik, resim, oyun video, e-book ve uygulama yüklenebilmekte, telefonun ios yazılımı da güncellenebilmektedir.
iTunes_beyinsi (2)

 

iTunes adlı bu program ile ipod ve İphone cihazları ile senkronizasyonu sayesinde tüm dosyaların hızla aktarılması sağlanır.
Itunes ile çalma listesinden müzik CD’leri ya da mp3 müzik CD’leri oluşturulabilir. İçerik DVD’ye kaydedilebilir, bu sayede müzik arşivinin yedeği alınabilir. Müzikler internet ağı ortamında paylaşılabilir.
iTunes’in içerdiği iMix özelliği ile çalma listesi diğer kullanıcılarla paylaşılabilir ve diğer kullanıcıların listeye verdiği puanlar görülebilir. Aynı şekilde kullanıcı da başkalarına ait çalma listelerini görebilir ve puan verebilir. Bu sayede yeni müzikler de keşfedilebilir. Şarkılar karışık olarak çalınabilir, düzenlenebilir, şarkı eklenebilir ve silinebilir. Müzik CD’leri kalitesi düşmeden, boyutu yarı yarıya küçültülerek iPod’a aktarılabilir. Ücretsiz şarkılar indirilebilir. Şarkılar satın alınmadan önce dinlenebilir, kısa örnekleri saklanılabilir. Kitaplıktaki wma dosyaları, aac formatına çevrilebilir. Müzikler için cd kapağı oluşturulabilir, yazıcıdan çıkartılabilir.

 

İlginizi Çekebilir..  Pixlr ile Fotoğraflara Yazı Yazma

iTunes_beyinsi (1)

 

Itunes ‘e dair her şeyi anlatmak çok uzun sürse de kısaca neler yapılabilir anlatmak gerekirse: Müzik dinlenebilir, özel çalma listeleri hazırlanabilir, film izlenebilir, TV programları izlenebilir, Podcast’ler dinlenebilir, cihaza kitaplar, zil sesleri yüklenebilir, uygulamalar kurabilir, bilgisayarla iPhone cihaz senkronize edilebilir, radyolar dinlenebilir ve radyo listeleri oluşturulabilir.
iTunes’in kurulumu için program bilgisayara indirilir ve kurulumunu gerçekleştirilir. iTunes programının kullanılabilmesi için sistem gereksinimleri şunlardır:
– Windows XP veya Windows7 işletim sistemi
-500 mhz Pentium ayarında işlemci.
-En az 256 MB RAM.
-CD yazabilmek için CD-R veya DVD-R sürücüsü
– Satın alınan içeriğin rahat bir şekilde indirilmesi için geniş bant internet gereklidir. Kullanıcı bu gereksinimlere sahipse iTunes programının tüm hizmetlerinden faydalanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.