Beyinsi

İşletmeler için Sosyal Medya Stratejileri

  • 0
  • 607 kez görüntülendi.
İşletmeler için Sosyal Medya Stratejileri

Sosyal medya, müşterilerinizle etkileşime girmenizi ve gerçek zamanlı bilgi paylaşmanızı sağlayan çevrimiçi iletişimdir. Bu, müşterilerinize daha iyi ulaşmanıza, çevrimiçi ağlar oluşturmanıza ve ürün ve hizmetlerinizi satmanıza ve tanıtmanıza yardımcı olabilir. Sosyal medya kullanmak işletmenizin yararına olacaktır. Başlamadan önce dikkatlice basmak ve hem artıları hem de eksileri bilmek akıllıca olacaktır.

kurumsal sosyal medya paylaşımları

Sosyal Medyanın İşletmeler İçin Faydaları

Sosyal medya, müşterilerinizle etkileşime girmenize ve insanların işletmeniz hakkında ne söylediğini öğrenmenize yardımcı olabilir. Sosyal medyayı reklam, promosyon amaçlı eşyalar ve mobil uygulamalar için de kullanabilirsiniz.

Sosyal medya, işletmenizin şunları yapmasına yardımcı olabilir:

  • müşteri çekmek, müşteri geri bildirimi almak ve müşteri sadakati oluşturmak
  • uluslararası pazarlar dahil pazar erişiminizi artırın
  • Pazar araştırması yapmak ve pazarlama maliyetlerini azaltmak
  • müşteri ağları ve reklamlar oluşturarak geliri artırmak
  • markanızı geliştirin
  • iş yapma şeklinizi geliştirmek için fikir alışverişinde bulunun
  • örneğin LinkedIn gibi iş ağı siteleri aracılığıyla kalifiye personel yetiştirmek
  • web sitenize gelen trafiği artırmak ve arama motoru sıralamasını artırmak

İşletmeler İçin Sosyal Medya Araçları

Tüm sosyal medya platformları işletmeniz için doğru olmayabilir. Müşterilerinizin kullandığı sosyal medya araçlarını kullanarak zamandan ve emekten tasarruf etmeyi düşünün. Aşağıda, mevcut seçeneklerden bazılarını anlamanıza yardımcı olacak kısa bir kılavuz bulunmaktadır.

Sosyal Ağ Siteleri

Sosyal ağ siteleri kendi profilinizi veya sayfanızı oluşturmanıza, başkalarıyla ağ kurmanıza ve bilgileri (tanıtımlar, resimler ve videolar dahil) paylaşmanıza olanak tanır. Bir işletme profili oluşturmak, takipçileri çekmenize, yeni müşteriler edinmenize ve markanızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Sosyal ağ sitelerine örnek olarak Facebook, Pinterest ve Instagram verilebilir.

İş Ağı Siteleri

İş ağı siteleri, profesyonel bir iş profili oluşturmak ve işe alım ve geliştirme için yetenekli insan ağlarına bağlanmak için kullanılabilir. Bir örnek LinkedIn.

Bloglar

Bloglar çevrimiçi düşünce, gözlem, tanıtım, bağlantı, resim ve video dergileridir. Bloglar genellikle herkese açıktır. Okuyucuların yayınlar hakkında yorum yapmalarına ve sizinle etkileşim kurmalarına izin verir. Bunları şirket içinde veya yazılım ve web sitesi barındırma hizmeti sunan bir blog platformu aracılığıyla barındırabilirsiniz. Ücretsiz bloglama araçlarına örnek olarak Blogger ve WordPress verilebilir.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.