İş Başvurusundan Olumlu Yanıt Almak İçin Neler Yapılmalı?

İş Başvurusundan Olumlu Yanıt Almak İçin Neler Yapılmalı?


İş Başvurusundan Olumlu Yanıt Almak İçin Neler Yapılmalı?

İşsiz olanlar iş aramak ve yeni bir iş bulmak için çeşitli hazırlıklar yaparlar. Kimi zaman özensiz hazırlanmış CV kimi zaman görüşmede yapılan hatalar olumsuz geri dönüşlere neden olur. Bir iş başvurusu yaptığınızda bu başvurunun nasıl olumlu sonuçlanacağına dair ip uçlarını paylaşalım.

Önce CV hazırlamadan başlayalım. Özenle hazırlanmış, detaylı bilgileri içeren, yazım hatası olmayan dikkat çekici bir CV iş başvurusunun olumlu geçmesi için gereken ilk adımdır. Başvuracağınız yerle sizin aranızdaki ilk iletişim CV aracılığı ile olacağı için CV hazırlama konusunda gerekli araştırmaları yapın. Dikkat çekmek için rengarenk bir CV olumsuz yanıt almanıza sebep olabilir bu yüzden yazılar sade ve anlaşılır olmalıdır.

İş başvurusu yapacağınız şirketin, firmanın ya da kurumun bilgilerini edinin ve nasıl bir yerde çalışacağınızı mutlaka öğrenin. Eğer başvurduğunuz iş yerini tanımıyorsanız şirket sizin hakkınızda önüne gelen her yere baş vurmuş diye düşünecektir.

İş görüşmesine gitmeden önce sigara içmeyin yada alkol almayın. Stresli bir durum olduğu için sigara içme gereği duyabilirsiniz ve ya yatışmak için biraz alkol alabilirsiniz ancak bu durum tehlikelidir çünkü sigara kokusu rahatsızlık verecek ve alkol zihninizin tam çalışmasını engelleyecektir.

Giyim konusunda dikkatli olmalısınız çünkü temiz bir giyim karşınızdaki kişinin sizin hakkınızda olumlu düşünmesini sağlar.

Temizlikte çok önemlidir. Duş alıp güzel kokular sürmek gerekir. Tırnaklarınız kısa olmalı ve ye uzunsa temiz görünmelidir.

İş görüşmesi yaparken tüm dikkatinizi karşınızdakine verdiğinizi gösterin. Çeşitli el kol vücut hareketleri yapmayın.

İş görüşmesine gittiğinizde saate baktığınızda iş görüşmesine geç kaldığınızı görürseniz baştan kaybetmeye yakın bir konumdasınız demektir. Geç kalmayın.

Görüşme olmadan önce telefonla oynayıp zaman geçirmeye çalışmayın tüm dikkatinizi bulunduğunuz yere ve kişilere verin.

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1921 2,765