Beyinsi

iPhone’daki Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Aktarırız?

  • 2.397 kez görüntülendi.
iPhone’daki Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Aktarırız?

iPhone’daki Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Aktarırız?

iPhone, ülkemizde uzun süredir kullanılan ve en çok tercih edilen telefonlardan birisidir. Her modeliyle tüm dünyada sansasyonel bir şekilde olay olduktan sonra Türkiye’deki satışı için gün sayıyoruz. Fakat pek çok kullanıcı,  özellikle resim dosyalarını bilgisayar ortamına nasıl aktaracağından bihaber. Üstelik bunu yapmaya çalışırken yanlışlıkla hepsini silenlerin sayısı da fazla.Ülkemizde Windows kullanımının Apple’a göre daha fazla olduğunu düşünecek olursak bu durumu normal karşılamak gerekir. Aslında o kadar da karışık olamayan bu durumu basit adımlarla sizlere anlatarak ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Artık dolu olan telefon belleğinizi rahatlıkla bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Fotoğrafları Windows PC’ye Aktarma

 

iphone dan- bilgisayara- resim-aktarma-beyinsi

 

a.iPhone’unuzu bağlayın. iPhone ile birlikte gelen kabloyu kullanarak, telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki USB bağlantısını kurun.

 

iphone dan- bilgisayara- resim-aktarma-beyinsi (1)

 

b.Fotoğraf  galerisini açın.“Başlat” düğmesini tıklayın ve arama kutusuna “fotoğraf galerisi” yazarak aratın. Sonuçlar listesinde, “Fotoğraf Galerisi” ne tıklayın.

 

iphone dan- bilgisayara- resim-aktarma-beyinsi (2)

 

c.”Home” sekmesine tıklayın. Açıldıktan sonra, “Import Photos” (Fotoğrafları Aktar) seçeneğine basın.

 

iphone dan- bilgisayara- resim-aktarma-beyinsi (3)

 

d.iPhone’unuzu seçin. “Import Photos and Videos” (Fotoğraf ve Videoları Aktar) iletişim sayfasından  telefonunuzu bulun ve sonra “Import” (Aktar)  diyin.

 

iphone dan- bilgisayara- resim-aktarma-beyinsi (4)

 

e.”More Options” (Diğer seçenekler) a tıklayın. Bu aktarma seçenekleri menüsünden, fotoğrafların aktarılacağı yeri, dosya ismini ve diğer ayrıntıları düzenleyebilirsiniz.

 

iphone dan- bilgisayara- resim-aktarma-beyinsi (5)

 

f.Aktarma yöntemini seçin. Tüm öğeleri ya da grup şeklinde aktarım yapabilirsiniz.Hangisini isterseniz onu seçerek devam edin.

İlginizi Çekebilir..  Işık Cinsel Arzuları Uyandırır Mı?

 

iphone dan- bilgisayara- resim-aktarma-beyinsi (6)

 

g.Son adımı tamamlayın. Artık son incelemelerinizi ve düzenlemeleri yaptıktan sonra “Import” (Aktar) diyerek fotoğraflarınızın aktarımını başlatabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.