Beyinsi

iPhone 7 Plus’ta İkinci Kamera Nasıl Kullanılır?

  • 13.963 kez görüntülendi.
iPhone 7 Plus’ta İkinci Kamera Nasıl Kullanılır?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus arasındaki en büyük fark boyutu olarak görülebilir fakat kesinlikle değil – asıl fark unsuru iPhone 7 Plus’ın kamerası. 7 Plus’ta  iki 12-megapiksel kamera bulunuyor ve bu size bir süper fotograf çekme imkanı sunuyor. Fakat ikinci kameranın tüm özelliği sadece bununla sınırlı değil.

Bu iki kamera farklı lenslerle donatılmış. Birinde 28mm f1.8 geniş açı lensi, diğerinde ise 56mm f2.8 lens bulunmaktadır. CNET’ten Lori Grunin’e göre bu size dijital zoomlamada olduğu gibi görüntü kalitesine zarar vermeden kolayca zoomlama yapma imkânı sağlıyor.

Peki iPhone 7 Plus’taki size gelişmiş fotograflar çekebileceğiniz imkanı sunan ikinci kamera nasıl kullanılıyor? Kamera uygulamasında yanlışlıkla bile ikinci kamerayı etkinleştirmiş olabilirsiniz. 56mm f2.8 lensini aktive etmek için Kamera’yı açın ve daire simgesine dokunun. Ekranda 2x yazısını görüyorsanız 56mm f2.8 lensini kullanıyorsunuz demektir.

Daha Fazla Zoomlama Yapma

Bu özellik dijital zoom yapmanızı da engellemez. 2xden sonrasını zoomlayabilmek için bir parmağınızı 1x logosunun üstüne koyup diğer parmağınızla ileri geri veya sağa sola kaydırabilirsiniz. 2x in üzerinde zoomlama yaparsanız kalite de düşmeye başlayacaktır. Fakat bu özellik sayesinde 1x modunda daha ileriye zoomlamaya çalışmak yerine 56mm f2.8 lensi ile zoomladığınız görüntüyü kırpıp kaliteden ödün vermeyeceksiniz ve artık üst düzey bir fotoğrafçılık deneyimini tadacaksınız.

İlginizi Çekebilir..  2018 YKS Sınav Tarihi Ve Sınav Merkezleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.