iOS 10’da Yatma Zamanı ve Uyku İzleme

iOS 10’da Yatma Zamanı ve Uyku İzleme


iOS 10’da Yatma Zamanı, Nazik Alarmlar ve Uyku İzleme Nasıl Etkinleştirilir?

Bütün gece rahat rahat uyumakta sıkıntı çekiyorsanız iOS 10’un uyku hatırlatıcı özelliği size yardımcı olabilir. Bir uyanma zamanı ve kaç saat uyumanız gerektiğini belirliyorsunuz ve özellik size daha düzgün kibar alarmlar ve Health uygulamasından aldığı verilerle uykularınızı izleme imkânı sunuyor.

Yeni uyku alışkanlığınıza başlamak için saat uygulamasını başlatın ve yeni eklenmiş olan yatma zamanı bölümüne girin.

Bu bölüm ilk defa girdiğinizde birkaç adımdan oluşan ayarları yapmanız gerekiyor. Ayrıca saat uygulamasının artık tamamen daha az ışığa sahip olduğunu fark edeceksiniz. Gece ışıklarınız kapalı yatarken sadece birkaç ayar yapmak için parlak ekranı açmak zorunda kalmayacaksınız.

-Devam edin ve Başlat tuşuna dokunun.

-İlk yapmanız gereken şey uyanacağınız saati ayarlamak.

-Daha sonra, haftanın hangi günlerinde alarmın aktif olmasını istemediğinizi seçin.

-Sonrasında, her gece için kaç saat uyumak istediğinizi ayarlayın ve devam edin. Korkmayın, bu ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

iOS size her gün yatma zamanınızı bildirim olarak hatırlatacaktır. Bildirim almak istiyorsanız ilgili seçeneği seçin ve devam edin.

Yatma Zamanı özelliği tipik alarm seslerinden daha nazik seslere de sahip. Eski alarm sesleri de hala mevcut. İstediğiniz sesleri seçin ve İleri’ye dokunun.

Yapmanız gereken her şey bunlardı. Kaydet‘e dokunup yatma zamanı özelliğinin ana ekranına geri dönebilirsiniz.

-Yatma zamanı özelliğinin ana ekranına döndüğünüzde ekranda yatma saatinizi, uyanma saatinizi ve uyumak istediğiniz süreyi ekranınızda göreceksiniz. Yatma veya uyanma saatlerinizden herhangi birini değiştirmek istediğinizde çember üzerindeki simgelerinden tutup sürüklemeniz yeterli. Bunu yaptığınızda uyku saatinizin de kendiliğinden değiştiğini göreceksiniz. Herhangi bir başka ayarı değiştirmek istediğinizde bunu sol üst köşedeki seçenekler bölümünden yapabilirsiniz.

Yatma Zamanı Seçenekleri ekranından alarmın etkin olduğu günleri ve alarm sesinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca alarmın ses seviyesini de ayarlayabiliyorsunuz.

-Yatma saatinize dönecek olursak, yatma zamanı özelliği ana ekranındayken dokunup aşağı kaydırdığınızda yedi günlük uyku tarihçenizi görebiliyorsunuz. Çıkan bu analiz özelliğe girdiğiniz uyku saatlerinizden aldığı verilerle size bilgi veriyor. Daha fazla tarihçe seçeneği sizi bir linkle Health uygulamasına götürüyor. Health uygulaması saat uygulamasıyla beraber çalışıyor ve size günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık uyku tarihçelerinizi sunuyor.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1821 0,845