Beyinsi

İnternet Faturası Neden Yüksek Gelir?

  • 1.892 kez görüntülendi.
İnternet Faturası Neden Yüksek Gelir?

İnternet Faturası Neden Yüksek Gelir?

İnternet faturasının haddinden fazla gelmesi insanların en büyük sorunlarından bir tanesidir. İnternet kullanıcıları normal bir fiyata anlaşmışken bazı durumlarda 45 TL gelmesi gerektiği halde 70 – 90 TL arası faturalar yansıyabilmektedir. Yüksek gelen faturalardan dolayı internet kullanıcılarının başları derde girebilmektedir fakat bu sorunun tek nedeni kullanıcıların yeterince bilgilendirilmemiş olmaları ve yine kullanıcıların yeterince araştırmamış olmalarıdır. Servis sağlayıcıları arandıkları takdir de kullanıcılar “internet faturam neden yüksek geliyor” gibi bir soru sorarlar ve karşı taraftan gelen cevaplar bu kullanıcıları asla tatmin etmeyebilmektedir. Ayrıca sizlere verdikleri cevaba karşı bir cevap veremeyebilirsiniz çünkü sizlere birden çok kanıtlar sunabilirler. Bu probleminde yine çözümü vardır.

 

inetnet-faturası-neden-yüksek-gelir-beyinsi (3)

 

 

Faturaların Yüksek Gelmesinin Sebebi

Faturaların gereğinden fazla gelmesinin sebepleri arasında kullanıcıların seçmiş oldukları paketler olabilmektedir. Bazen kullanıcılar kendilerine sunulan paketlerden kota aşımı karşılığında ücret ödemeli olan paketleri tercih edebilmekteler. Bu paketler tercih edildiği zaman kullanıcılar farkında olmadan fazla kotayı harcayabilirler ve bunun karşılığında da yine yüksek ücretler ödemeye maruz kalabilirler. Kota aşımına neden olan faktörler şunlardır;

  • İnternet başında uzun süre film izlemek, müzik dinlemek, çeşitli veriler indirmek, gereğinden fazla indirme işlemi gerçekleştirmek.
  • Ağınıza bağlanmış olan birinin sizin internetinizi kullanıyor olması
  • Bilgisayarınıza bir virüs bulaşmış olması

Müzik indirmek de kotayı etkileyebilmektedir. Birçok kullanıcı aksini iddia etse de her gün dinlemiş olduğunuz müzikler 3 ila 20 arası megabayt boyutlarına sahip olabilmekteler. Bu da her gün dinlenilen müzikler birleştirildiğinde odlukça yüksek bir boyuta çıkabilmektedir.

İlginizi Çekebilir..  En İyi Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Olur?

 

inetnet-faturası-neden-yüksek-gelir-beyinsi (1)

 

Virüslere ve Ağa Bağlananlara Dikkat Edin

Kullanıcılar internet faturalarının yüksek gelmesine neden olan çeşitli faaliyetler de bulunmamış olsalar dahi arka planda çalışan çeşitli yazılımlara ve virüslere dikkat etmelisiniz. Bazı programlar arka planda sizlerin haberi olmaksızın kendilerini güncelleştirme işlemleri yapabilmekteler. Bu güncelleştirmeler ile yeni imzaların yüklenmesi, yeni yazılımların indirilmesi nedeni ile yüksek kota aşımlarına sebep olabilmekteler. Bir diğer unsur ilse virüsler. Virüsler kota aşımı yapar mı? Virüsler sizlere her açıdan zarar verebilmek için varlar. Virüsler yüksek işlemci kullanabilirler veya yüksek RAM kullanabilirler. Bunlardan ziyade arka planda indirme işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu yüzden bilgisayarınıza kaliteli bir anti virüs yazılımı yüklemeli ve bu yazılım ile sisteminizi doğru bir şekilde taratmalısınız.

 

inetnet-faturası-neden-yüksek-gelir-beyinsi (2)

 

Paket Seçimine Dikkat Edin

Mutlaka paket seçimine dikkat etmelisiniz. Sizlere uygun olan paketleri belirlemek için çevrenizden de yardımlar alabilirsiniz. Bizlerin sizlere tavsiye edeceği paket türleri; sizlere asla ek ücretler bindirmeyecek normal paketleri tercih etmelisiniz. Normal paketler demek indirme işlemleri ile kotanızın dolması ile beraberinde ek ücretler binmez sadece internet bağlantınız yavaşlar. Bu da kullanıcılar için oldukça uygun bir işlemdir. Buraya kadar anlatmış olduğumuz bütün bu işlemleri yaparsanız emin olunuz ki internet faturanızda gözle görülür düşmeler yaşarsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.