Instagram’dan Video İndirme Yolları

Instagram’dan Video İndirme Yolları


Genellikle WhatsApp gruplarında arkadaşlardan gelen video dosyalarını başka yerlere de iletiriz fakat Instagram üzerinde benzer videolar gördüğümüzde indirerek arkadaşlara atmak isteriz fakat bunu başaramayız. Çünkü Instagram şu ana kadar uygulama üzerinde önce 1 dakikaya kadar olan videoların, sonrasında ise uzun videoların paylaşılmasına izin verse de henüz bu videoların indirilmesine olanak tanımıyor. Bu yüzden instagramda görüp beğendiğiniz videoları indirmek için farklı internet siteleri ya da uygulamalar kullanmanız gerekiyor.

Her ne kadar Instagram kullanıcılarına videoları direk indirmek için bir buton ya da farklı bir imkan sunmasa da, geliştiriciler için yayınladığı API desteği ile video indirilmesini sağlayacak üçüncü parti yazılımların önünü açmış durumda.

Eğer bir android kullanıcısı iseniz ve instagramda beğendiğiniz bir videoyu ekstra bir uygulama kullanmadan indirmek istiyorsanız, Apple kullanıcılarına göre daha şanslısınız. Çünkü instagramda seyrettiğiniz videolar Android’in özelliğinden dolayı telefonunuza zaten otomatik olarak kaydediliyor. Tek yapmanız gereken instagramda video izledikten sonra android uygulamanızda bulunan Dosya Yöneticisine girmek. Yönetici içerisinde sırasıyla Android, Data, com.instagram.android, cache ve son olarak Videos klasörüne girdiğinizde karşınızda izlediğiniz videoların en son izlenenden en eski tarihte izlenene kadar sırayla listelendiğini göreceksiniz. Bu video dosyalarını telefonunuzda çalıştırabilmek için sadece uzansıtını .mp4 olarak güncellemeniz yeterli olacaktır.

Bu yöntem sizi yorduysa Dredown.com adlı web sitesi üzerinden de instagram videolarını indirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey siteye girmek ve instagram sembolünü seçmek. Sonrasında ise indireceğiniz videonun sağ üst kısmında yer alan 3 nokta işaretine basmak ve linki kopyalayarak sitedeki boşluğa yapıştırmak. Sonrasında Dredown butonuna bastığınızda video otomatik olarak telefonunuza indirilmeye başlayacak.

Android değilde iOS kullanıyorsanız direk dosya yöneticisinden videolara ulaşma gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü iOS izlenen videoların kaydını tutmuyor. Bu yüzden App Store’dan yardımcı uygulamalar indirmeniz gerekiyor. En iyi video indirme uygulamalarından biri olan Documents programını indirdiğiniz taktirde instagramdan indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp Documents uygulamasında https://tr.savefrom.net linkine tıklayabilir ve sonrasında linki yapıştırarak İndir butonuna tıklayabilirsiniz. Kısa sürede video iOS işletim sistemli telefonunuza indirilecektir.

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2051 3,620