Beyinsi

Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

  • 6.317 kez görüntülendi.
Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Günümüzde gelişen teknolojinin de etkisi ile birçok sosyal medya platformları kurulmakta. Bunlara Facebook, twitter, Instagram vb. birçok ağ örnek olarak verilebilir. Son zamanlarda oldukça aktif olarak kullanılan platformlar arasında Instagram’da ilk sıralarda yer almakta. Yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcıya sahip olan Instagram uygulaması, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmakta.

Instagram'da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?
Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Oldukça popüler hale gelen Instagram birçok amaç ile kullanılmakta. İnternet kullanıcıları birçok hesap kullanmaktadır. Ancak bu durumdan memnun olmayan kullanıcılarda mevcuttur. Çünkü kullanıcılar tüm özellikleri içerisinde bulunduran tek bir hesap kullanmayı daha fazla tercih etmekte. Kullanıcılar mantıklı olarak birçok hesap ve şifre kullanmak yerine tek hesap ve tek şifreye sahip olmayı daha fazla tercih ediyor. Bu nedenle en fazla özelliğe sahip olan uygulamaları araştırıp tercih etmektedir. 

Instagram uygulamasının da bu kadar fazla tercih edilmesinin sebebi de birçok özelliğe sahip olmasıdır. Instagram özelliklerine örnek olarak verilebilecek özelliklerden bazıları; durum güncelleme, tanıdıklar ile sohbet edebilme, filtre kullanarak medya paylaşımında bulunabilme vb.

Instagram’da Kullanıcı Neden Şikayet Edilir?

Instagram'da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?
Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Her alanda kötü niyetli insanlar olduğu gibi sosyal medyada da kötü niyetli kullanıcılar bulunmakta. Bazen kişiye özel bazen de genel olarak, kullanıcılar hesabı kullanım amacı dışında kullanabilmekte. Bu gibi durumları engellemek amacı ile şikayette bulunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir..  WhatsApp Tatil Modu (Vacation Mode) Nasıl Kullanılır?

Instagram’da Kaç Kişi Şikayette Bulunursa Hesap Kapatılır?

Instagram yöneticileri kullanıcılarının güvenliğine oldukça önem vermekte. Bu nedenle kullanıcılarına şikayette bulunma hakkını sunmakta. Instagram’ın kullanıcı sayısının fazla olmasının bir sebebi de, yöneticilerin kullanıcılara verdiği değerden kaynaklanmaktadır.

Uygulamada, kaç şikayetle bir hesap kapatılabileceği ile ilgili net bir bilgi verilmemektedir. Çünkü belirli bir sayı bulunursa kasti olarak bazı kullanıcılar gereksiz yere şikayet edilebilir. Instagram yöneticileri kişi sayısını yine kullanıcılarının güvenliği için vermemektedir. Ancak bir kullanıcıyı belirli sebeplerden dolayı şikayet edecekseniz elinizde belirli yazılı kanıtlar bulunmalıdır. 

Instagram'da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?
Instagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Durumu açık bir şekilde kanıtlayabildiğiniz takdirde, sadece sizin şikayetiniz ile bir hesap kapatılabilir. Ancak şikayet sebebini deliller ile kanıtlamanız oldukça gerekli ve önemlidir. Kısaca Instagram bir kişinin şikayeti ile kapatılabileceği gibi birçok kişinin şikayeti ile de kapatılabilmektedir.

Instagram’da Kullanıcı Nasıl Şikayet Edilir?

Belirli sebeplerden dolayı bir kullanıcıyı şikayet edecekseniz yapmanız gereken oldukça basit. Öncelikle kendi hesabınıza giriş yapın. Daha sonra şikayet etmek istediğiniz kişinin profiline girin. Kişinin isminin yanında bulunan seçeneğe tıklayın ve ‘şikayet et’ butonuna basın. Daha sonra şikayet sebebinizi de belirterek kolaylıkla şikayette bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.