Beyinsi

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

  • 0
  • 19.768 kez görüntülendi.
Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook kadar olmasa dahi hatrı sayılır olarak aktif kullanıcı kitlesine hakim kısa video ve fotoğraf paylaşabilme uygulaması Instagram içerisinde her sosyal platform gibi çeşitli uygun olmamakta olan içerikler takdim edilebiliyor. Elbette ki rahatsız edici ve video fotoğraf raporlama, benzer içerikleri de bir daha göstermemek üzere kapatılmasını dileme hakkına tabi ki sahipsiniz. Peki hesabınızı silme kararı aldığınız takdir de veya geçici olarak da ayrılmayı istediğiniz zaman hangi yolları izleyeceksiniz?

Instagram, sosyal mecralar çerçevesinde fotoğraf paylaşabilmeyi seven bireylerin en sık kullanmakta olduğu mobil uygulamalar arasında fotoğraf paylaşmayı çok seven kişilerin kullanmakta olduğu mobil uygulama konumunda. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde tasarım değişikliklerine gitmekte olan popüler platformlardan herhangi bir nedeni le çıkmayı isterseniz bunu uygulama içinden yapamazsınız. Bu anlamda Instagram’dan çıkmak için veya geçici olarak ayrılabilmek adına karar verenlere yardımcı olması açısından güzel bir yazı hazırladık.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma

İlk olarak mobil cihazınızın veya sisteminizin web tarayıcısından resmi sitesine girin. Klasik olarak kullanıcı adı ve parolanızı girin. Sağ üst bölmedeki simgeye dokunup profilinize geçin.  Profili düzenle deyin ve en aşağı indiğiniz takdir de “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” bağlantısına dokunacaksınız. Hesabınızı geçici olarak kapatmak istediğiniz için nedenini soracaktır kafanıza göre seçebilirsiniz. Son olarak hesabı geçici olarak kapat butonuna dokunduğunuz takdir de paylaşmış olduğunuz video ve fotoğraf yorumlarınız, beğenileriniz ve hesabınıza tekrar giriş yapana kadar gizlenmektedir.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Ortadan Kaldırma

Mobil cihazınızın veya yine bilgisayarınızın web tarayıcısından yine Instagram’ın hesap silme sitesine gireceksiniz. Hesabınıza giriş yapacaksınız ve hesabınızı silme sebebinizi yazacaksınız.  Sonra parolanızı yeniden giriyorsunuz ve “Hesabımı kalıcı olarak kaldır” butonuna tıklayarak bütün işlemi bitiyorsunuz. Bahsi geçen bu seçenek ile bütün paylaşımlarınız, yorumlarınız ve beğeileriniz kısacası her şey silinmektedir ve yine aynı kullanıcı adı ile farklı bir hesap açacaksınız.

 

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.