Beyinsi

Instagram Boomerang Nasıl Kullanılır?

  • 2.423 kez görüntülendi.
Instagram Boomerang Nasıl Kullanılır?

Instagram Boomerang Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın yeni uygulaması Boomerang son günlerde popülerliğini iyice arttırdı. Birçok fenomen de sayfalarında bu uygulamayı kullanarak paylaşım yapmaya başladı. Peki nedir bu Boomerang?

Boomerang başta gif gibi görünse de tam olarak aynı şey değil. Ardı ardına çekilen 10 adet fotoğrafı birer saniyelik aralıklarla birleştirerek bunları ileri ya da geri sarabilmenize de imkan tanıyan kısa bir videolar oluşturabileceğiniz bir uygulama. Hem Android hem de iOS tabanlı cihazlarda kullanılabilen Boomerang uygulamasıyla şimdiden milyonlarca paylaşım yapıldı bile.

Gelelim nasıl kullanacağımıza. Öncelikle en güzel özelliğini belirtmeliyim. İnternetiniz yokken de bu uygulamayı kullanarak kısa videolar kaydedebilir ve daha sonra instagram ya da facebook sayfanızda paylaşabilirsiniz.

 

instagram boomerang-beyinsi

 

 Bir Boomerang videosu oluşturmak için şu adımları izlemelisiniz:

  1. Ekranın alt kısmındaki daire simgesine dokunun. Telefonunuzun ön ve arka kameraları arasında geçiş yapmak için simgesine dokunabilir veya parmağınızı ekranda kaydırabilirsiniz.
  2. Boomerang videonuzu Instagram veya Facebook’ta paylaşmak için veya simgesine dokunun ya da daha fazla seçenek için simgesine dokunun. Boomerang videoları telefonunuzun film rulosuna kaydedilir ve bazı cihazlarda otomatik olarak sabitlenir.

Bir Boomerang videosu oluşturduktan sonra, Instagram veya Facebook’ta paylaşmak için veya  simgesine dokunun ya da daha fazla seçenek için simgesine dokunun.

Boomerang videoları otomatik olarak telefonunuzun film rulosuna kaydedilir. Ayrıca, videoyu doğrudan cihazınızdan yükleyerek videonuzu diğer sitelerde paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir..  General Mobile GM 8 Ekran Görüntüsü Alma

Şu an için sesli kısa video oluşturma özelliği aktif değil fakat ileri ki zamanlarda bu özelliğin eklenmesi muhtemel. Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar. Herhangi bir sorunuz olduğunda aşağıdaki yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.