İnce Telli Saç Kesim Modelleri

İnce Telli Saç Kesim Modelleri


İnce telli saçlara sahipseniz doğuştan şanssızsınız demektir. Bu saçlar aşırı ince oldukları için zor şekil alırlar ve hangi model yapacağınızı karar vermekte zorlanırsınız. Fakat kestirerek ince telli saçınızı gür bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İnce telli saçlar için kesim ve model önerileri

Dağınık topuz modeli
Oldukça zayıf, sönük görünümlü ince telli saçlara sahipseniz öncelikle saç köpüğü yardımıyla hacim kazandırmalı daha sonra maşa kullanarak dalgalar yapıp dağınık topuz şeklinde toplayabilirsiniz. Bu modeli gündelik olarak yada gecelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yan kaküllü saç kesimi
Bu saç tiplerinde genel problem saçların birbirine yapışmış gibi durması ve ortadan ayrılmasıdır. Bu noktada kaküller ince telli saçlara sahip kadınların imdadına koşuyor. Kaküllü kesimler saçınızı daha kabarık ve canlı gösterecektir.

Krapeli kabarık saç modeli
Saçları olduğundan daha çok göstermek için en ideal çözümlerden biri krepedir. Tarak kullanarak saçınıza yapacağınız krepeler ile daha dolgun bir görünüm elde edersiniz.

Kıvırcık saç modeli
İnce telli saçlara sahip kadınlar kesinlikle düz fön tercih etmemeli. Bunun yerine kıvırcık modelleri tercih ederek saçlarını daha gür gösterebilirler.

Yandan toplu ve örgülü saç modelleri
Saçlarınızın tamamını sola yada sağa doğru toplamak yada örmek olduğundan daha hacimli görünmelerini sağlayacaktır. Ayrıca kalın bukleler yaptıktan sonra yana toplayıp üzerinden saç spreyi ile sabit durmasını sağlayabilirsiniz. Her iki şekilde de harika görüneceksiniz!

Katlı kesim saç modelleri
Kat kat seçilen saçlar kurtarıcı bir özellik taşır. Zayıf saç tellerine sahip kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında olup orta ve uzun boy saçlara çok yakışmaktadır. Dikkat edilmesi gereken tek şey kesilen katların çok uzun olmaması.

Ombreli-balyajlı saç modelleri
Saçlarınızın arasına yada uç kısımlarına vereceğiniz ombre balyaj sönük görünümüne ışık katacaktır. Ayrıca önce saçlarınıza dalga yapıp daha sonra uygularsanız daha etkili sonuç alırsınız.

 

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bumerang - Yazarkafe
2061 0,976