İlkokul 3. Ve 4. Sınıflar İçin Yetiştirme Programı Nedir?

İlkokul 3. Ve 4. Sınıflar İçin Yetiştirme Programı Nedir?


İlkokul 3. Ve 4. Sınıflar İçin Yetiştirme Programı Nedir?

İlkokullarda yetiştirme programı nedir? yetiştirme programı ne zaman uygulanacak? yetiştirme programına hangi öğrenciler alınacak? yetiştirme programının amacı nedir?

MEB önemli bir düzenleme ile ilkokul 3. ve 4. sınıflar için yetiştirme programı hazırladı. Tamamen ücretsiz olacak bu program haftada 10 saati geçemeyecek. Detaylar

MEB ilkokullarda uygulanmak üzere yeni bir program açıkladı. 3. ve 4. sınıfları kapsayan bu program ücretsiz olacak ve velilerden ücret talep edilmeyecek. İYEP yani ilkokullarda yetiştirme programının amacı geçmiş yıllarda Türkçe ve Matematik derslerinden yeterli kazanım elde edemeyen öğrenciler için eksik kalan bilgilerin tamamlanmasıdır. Okullarda bir komisyon kurulacak ve Ekim ayının 3. haftasında sınıf öğretmenleri tarafından uygulanacak araçlar ile tespit edilen öğrencilerin programa katılım durumu belirlenecek. Kasım ayının ilk haftasında program başlatılacak. Program dahilinde hafta içi günde 2 ders saati, hafta sonu günde 6 ders saati ile sınırlı olacak. Toplamda 10 ders saati olacak. Gruplar belirlenecek ve her grupta 1-6 öğrenci olacak.  öğrenci olsa bile program işleyecek.

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1971 1,455