Beyinsi

İlişkilerde Arkadaş Faktörü Önemi

  • 2.886 kez görüntülendi.
İlişkilerde Arkadaş Faktörü Önemi

İlişkilerde Arkadaş Faktörü Önemi

Yaşadığımız bir çok ilişkinin başlangıcında ve sonucunda yanımızda bizimle olan birçok arakdaşımız mevcut. Özellikle ayrılık dönemlerinde bizlere moral vermek ve psikolojik açıdan daha iyi hale getirmek ve tabiri caizse kafamızı düzeltmek görevi neredeyse hep onlara düşer. Bizler de bu açıdan bakıp onların bizlere nasıl yardımcı olduklarını yazmak istedik.

Öncelikle bir ilişkinin genel itibari ile başlangıcından bahsedelim: Erkek kızdan hoşlanıyor, kız erkekten hoşlanıyor, birbirlerine açılıyorlar ve o güzel ama sancılı yola girmiş bulunuyorlar. Ama yalan yok, özellikle ilk hafta çok güzeldir ve bu zamanlar genel olarak canım cicim ayları olarak adlandırılır. Fakat bu zamanların ömrü bazen çok kısa olabiliyor. Taraflar birbirinin artı yönlerinden daha çok eksi yönlerini görmeye başladığı zaman dilimi gelip çatıyor. Birbirlerini kısıtlamaya başlıyorlar, “onu yapma bununla konuşma onu giyme” gibi emir cümleleri ile. Bunun üzerine tartışmalar oldukça alevleniyor ve kavgalar patlak veriyor. Çünkü o canım cicim aylarında güzel ne konuşulacaksa konuşulmuştur geriye bir şey kalmamıştır.

signs-you-found-your-best-friend-forever-1

Kavgalarda alttan alan bir taraf çıkmadığında, güzel başlayan her şeyin son bulma ihtimali çok fazla yükselir. Fakat uzun süre alttan alan sadece bir taraf olduğunda da aynı şey geçerli olabilir. Nitekim bizim genellememizde de bu şekilde olduğunu varsayarsak, işler iyice kızıştıktan sonra ne  kız tarafı ne de erkek tarafı artık alttan almaya yanaşmıyor. Tabiri  caizse gözünün üstünde kaşın var diye kavga etmeye başlanır ve sonunda kavganın şiddeti artar ve beklenen son gelmiştir: “This is the end, my only friend the end..  (Jim abimize selam çakmadan olmaz).

İlginizi Çekebilir..  İzmir iftar çadırları nerede?

Kız tarafı haklı olsa da haksız olsa da kesin ağlar. Ama her kız aynı ağlamaz. Bazıları salya sümük ağlar, bazıları çevresine kızarak, bağırarak ağlar. Bu zamanda asıl iş kızların arkadaşlarına aittir. Kız ağlar peçete kutularıyla tetikte olur, kız içer çok içer sarhoş olur kusar onu bunu döker arkadaş kızın arkasını toplar üstünü başını toparlar. Kız her gün romantik film izler, eski sevgilisiyle olan fotoğraflarına varsa hediyelerine bakar yırtmak ister arkadaş engel olur.

signs-you-found-your-best-friend-forever-15

Erkek tarafı ayrılığın en başında anlamaz ne olduğunu.Bir nevi kurtulduğunu, rahatladığını düşünür. Arkadaşlarıyla gece kulübüne gider eğlenir zaman geçirir. Her adımında kardeşim dediği arkadaşları mutlaka vardır. Eğlenme zamanı geçtikten sonra, kızı daha da düşünmeye başlar. Bu arada kızı her zaman düşünür ama hep eğlencede olduğu için kafasını meşgul eder. Ama dediğim gibi eğlenme zamanı geçtikten sonra kızı aramak ister, arkadaşları durdurur çünkü normalde aramak istemiyordur. Deli gibi içer kızın evinin önüne gider yine arkadaşları toparlar.

signs-you-found-your-best-friend-forever-4

Yaniiii özetleyecek olursam bir ilişkide asıl destekçi arkadaşlarınızdır. Gidin arkadaşınıza bir sarılın çünkü o iyi ki var yoksa sizin arkanızı kim toplayacak ya da kim tam destek verecek.

(Yanlış anlamayın her ilişki için bitecek demiyorum bu sadece genel bir yazı umarım ilişkiniz çok uzun ve çok güzel devam eder :) Mesela benim de ilişkim var ve ben gayet mutluyum ama dediğim gibi bu sadece genel bir yazı :) )

İlginizi Çekebilir..  Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.