Beyinsi

İlişkide Dengenin Önemi

  • 1.819 kez görüntülendi.
İlişkide Dengenin Önemi

İlişkide Dengenin Önemi

Alay etmek, eleştirmek, küçümsemek… Bu bahsi geçenler nerede nasıl yapılıyorsa yapılsın, kime yapılıyorsa yapılsın, hiç bir şekilde iyi niyet içermemekte olan cümlelerdir. Hem karşınızda olan bireyleri oldukça kıracak hem de sizleri çok mutlu yapmayacak. İlişkinizde mutlaka insan içerisinde konuşulacak, aile içinde konuşulabilecek, kendi aranızda konuşabileceğiniz unsurlar farklıdır. Bu nedenle bütün bunların dengesini olumlu bir şekilde kurmalısınız. Arkadaşlarınızın yanında da aslında ikinizin arasında kalması gerekmekte olan konuları paylaşmamalısınız. Eleştireceğiniz bir çeşit unsur var ise bunu yine evinizde tek kaldığınız zaman yapmalısınız.

Tartışmaları Dengeleyin

Bütün kızgınlıkların içe atılmakta olduğu, tartışmaların oluşmadığı bir ilişki sürekli olarak kavga edilmekte olan çeşitli ilişkiler sağlıksız  ilişki çeşitleridir. Bunun sebebi içe atılmakta olan bütün problemler yine ilişkinin ileri vakitlerinde çok daha fazla hasarlara sebep olabilmektedir. Her daim kavgaların olduğu sağlıksız ilişkilerin en fazla göstergeleri olduğunu da bilmeyen yoktur. Bu nedenle dengeyi oluşturarak; gerektiği vakitlerde tartışmayı, tartışmaların da dozlarını ayarlamayı ve uzlaşıp sona rahatlıkla erdirebilmeyi de iki tarafın başarılı bir şekilde uygulaması gerekmektedir.

Uyku Dengenize Dikkat

Belki de şaşırırsınız fakat bu da bir çeşit gerçektir. Yatağa farklı vakit dilimlerinde giriyor olmanız ilişkinizi olumsuz yönde etkiler. Biriniz sabahları oldukça erken vakitlerde kalkmakta bir diğeriniz ise oldukça geç vakitlere kadar uyumakta da olabilmektedir. Ancak ikinizin de bu dengeyi başarılı bir biçimde kuramıyor olması vücut saatlerinizin de uyuşmamasına bu nedenle her daim yaşam tarzlarınızın çakışıyor olmasına sebep olur. Çoğu zaman geç yatan erken yatana da uyum sağlaması gerekiyor yine bazı durumlarda da erken yatan biraz daha dayanarak geç yatana uyum sağlamalıdır. Yatağa da beraber girmeniz oldukça önem arz eder.

Tatmin Dengenizi Koruyun

İlginizi Çekebilir..  Şehit Olan Öğretmenlerimiz

Her insanın da çeşitli istekleri bulunmaktadır ve yine bu istekleri yerine geldiği sürece tatmin olmaktadır. Arkasından hemen de mutluluk gelmektedir. Siz de fazla bir şeyler istiyor ve yine o size hiçbirini vermiyor da olabilmektedir. Ayrıca o hiçbir isteğini söylemiyor olabilir fakat siz ona sürekli verme halindesinizdir. Bu gibi durumlar ilişki açısından sağlıklı şeyler değildir. Bu anlamda dengeyi kurmalısınız. Yani bunun anlamı iki tarafta birbirlerinin dilediklerinin bilincinde olması gerekir. Beklentilerin de karşılanamayacağı çeşitli durumlar mevcut ise aranızda konuşarak halletmelisiniz. Eşiniz ile kuracağınız dengelerde dikkat etmeniz gereken en önemli husus yine bu orantıyı, bu dengeyi her türlü konuda korumanızdır. Örneğin çeşitli finans konularında da dengeli davranmalısınız. Kıskançlık konularında da dengeli davranmalısınız. Unutmayın ki doğru ve düzgün bir dengenin sağlanabilmesi için mutlaka iki tarafında birbirine dengeli yaklaşması önem arz eden bir husustur. Sadece tek tarafın yapacağı bir dengeli yaklaşım her zaman zarar doğurabilmektedir. Bu nedenle bütün bu bildiklerinizin ışığında tecrübelerinizi de sevgiliniz ile çoğu zaman paylaşmaya dikkat edin. Eğer ki bunu gerçekten sağlayamazsanız ileri de size olumsuz bir şekilde dönebilen konular olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.