Beyinsi

İddaa Basketbol Maçları Analiz Tekniği

  • 61.011 kez görüntülendi.
İddaa Basketbol Maçları Analiz Tekniği

İddaa Basketbol Maçları Analiz Tekniği

İddaa basketbol maçlarında çok kolay ufak kuponlar tutturmak için gereken mantıktan bahsetmek istiyorum. Öncelikle matematik bilmeniz gerekiyor en azından hesap makinesinden toplama çıkarma yapacak kadar bilmeniz yeterlidir. Bu yönteme ben iddaa aritmetik ortalama tekniği diyorum. %80 başarılı sonuçlar veriyor. Öncelikle yöntemimizi sadece basketbol maçlarında kullanıyoruz. Futbol da sonuç basketbol maçlarına göre daha değişken olduğu için futbol maçlarında pek işe yaramıyor. Örnek vermek gerekirse bugün ki tabloya bir göz atalım.
767 kod ile Riga Ask – Nymburk maçı var hemen bu iki takımın daha önceki maçlarına bakıyoruz.

1

 

 

 

 

 

Maçları inceledikten sonra dikkat etmemiz gereken kısmı hep birlikte bulalım. Öncelikle alt ve üst oranlar için tahmin yapacağız ve bu yöntem için Aritmetiksek Ortalama alacağız. Tüm oranları toplayarak yapılan maç sayısına bölüyoruz ve çıkan rakam 161,5. Yani iki takımın arasında oynanan tüm maçlarda ortalama 161,5 sayı atılmış. Yani bu maç alt üst limit kaçtan açılırsa 161,5 üstü olmayacak şekilde oynanabilir. Oranları da incelediğimiz zaman 2010 yılında bu iki takım için aynı handikaplar açılmış ve o maçı Riga 75-85 kaybetmiş. Dolayısı ile bu maça alt üst oranı kapalı olduğu için en uygun rakamsal oran olan ms2 oynayabiliriz. Rakamsal ortalamalara göre iy 1 seçeneği de yüksek ihtimalle tutar gibi görünüyor. Rakamsal ortalama almak için en uygun maç sayısı 3 ve üzeridir. 2 ya da daha az maç yapmış olan takımlar arasından bu ortalamayı almak pek mantıklı değildir.

İlginizi Çekebilir..  İddaa Kg Var Üst şikesi hilesi

Bir başka günün maçı olan Gravelines – Le Havre karşılaşmasını inceleyelim. Hemen daha önce yaptıkları kendi aralarındaki müsabakaları çıkarıyoruz.

 


2

 

 

 

 

Bu iki takım arasında ise ortalama olarak 149,75 sayı atılmış. Limit ise 151,5 olarak belirlenmiş. Matematiksel olarak maç alt bitecektir. Ancak oran çok yakın olduğu için alternatif aranabilir ya da takım performansları değerlendirilebilir.

3

 

 

 

Son olarak ise kendimize 3. bir maç buluyoruz.Paris Levallois – Le Mans Maçının aritmetiksel ortalamasını alıyoruz.  154,7 bu maç için ortalama değer.  146 limitten açılan maç için hiç affetmeden üst oynuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Venkateshmg dedi ki:

    Congrats on a great book! I read the article in the Redding Record Searchlight on Saturday and psheraucd the book the same day from Barnes and Noble. It is a great read and I had to force myself to put it down the first day and now I am parceling it out by chapters so as not to finish it too soon!! I have a feeling that I will finish it today. Recommended it to family members yesterday and will continue to do so.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.