Reloader activator

Her Erkeğin Okuması Gereken 4 Fitness İpuçları

Her Erkeğin Okuması Gereken 4 Fitness İpuçları


Hayatta her erkeğin bilmesi gereken ya da en azından dikkate almanın akıllıca olacağı bazı gerçekler vardır. Burada, tüm erkeklerin okuması ve en önemlisi uygulamaya koyması gereken dört fitness ipucunu ortaya koyuyoruz.

Fitness önerileri

Esnekliğiniz Üzerinde Çalışın

Bir erkeğin ve bir kadının bedeni arasındaki temel farklılıklardan biri, erkeklerin genellikle kadınlardan daha az esnek olmasıdır. Esnekliğin önemli olduğunu düşünmeyebilirsiniz, ama önemlidir. Kaslarınızı düzenli olarak germek daha verimli hareket etmenize yardımcı olur, aynı zamanda yaralanmadan kalmanıza yardımcı olabilir ve kaslarınızı gevşetebilir, böylece stresi azaltır. Yoga veya pilates derslerine katılmak esnekliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Genel bir kural olarak, erkeklerin hamstringleri, omuzları ve sırtlarının vücudun diğer bölgelerinden daha fazla çalışması gerektiğini unutmayın, bu nedenle esneklik oturumlarında bu bölümlere özellikle dikkat edin.

Yavaş Git

Bu bir klişe olabilir, ancak erkekler sağlıklı bir rekabet ruhuna sahip olma eğilimindedir. Bu sizin motivasyonunuz için harika ve kendinizi itmeye teşvik etmekle birlikte, aynı zamanda sorunlara da yol açabilir. Örneğin, birçok erkek daha iyi olmak ve daha fazlasını başarmak için tüm egzersizlerini süper hızlı bir şekilde yapmak zorunda olduklarını düşünme tuzağına düşer. Bazı alıştırmaları yaparken bu doğru olsa da, diğerleri için durum böyle değildir.

Örneğin ağırlık kaldırma. Yavaşça kaldırırken, toplamda 10 saniye boyunca, kaslarınızın gerilme süresini artırır ve aynı anda kan akışını artırırsınız. Bu, kas kütlenizi geliştirmeye ve artırmaya yardımcı olduğunuz anlamına gelir. Bir dahaki sefere antrenman yaptığınızda, daha hızlı hatırlamak her zaman daha iyi değildir – her farklı egzersiz için hangi hızda çalışmanız gerektiğini bulmak için zaman ayırın.

Yeni Şeyler Denemek

Çoğu durumda, erkeklerin aynı fitness rutinine sadık kalmaları için korkunç olduğu görülmektedir. Bu size tanıdık geliyorsa, belki de formda kalmak için yeni yollar keşfetmeniz gerekir. Farklı türlerde fitness aktiviteleri yapmak, vücudunuzun farklı kısımlarında çalışmanız ve böylece temel gücünüzü, esnekliğinizi ve dengenizi geliştirmeniz anlamına gelir. Yeni şeyler denemek için cesaretini geliştirmek, birçok insanın farklı egzersizler denemesinde karşılaştığı en büyük engellerden biridir.

Zindeliğe Bütünsel Yaklaşım

Kadınların erkeklerden daha iyi göründüğü bir diğer şey de zindeliğe bütünsel bir yaklaşım uygulamaktır. Bu, fitness programlarıyla fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak meşgul oldukları anlamına gelir. Zindeliğe bu yaklaşımı kullanmanın birçok sağlık yararı vardır ve çalışmalar bazı bütünsel eğitim tekniklerinin zindeliği artırabileceğini göstermektedir. Zindeliğe bütünsel yaklaşımın diğer faydalarından biri, stres seviyelerinizin düşebilmesidir ve ayrıca Tai Chi gibi belirli bütünsel uygulama türlerinin kemik sağlığını iyileştirebileceği düşünülmektedir. Bu ve diğer avantajlardan yararlanmak için, orada bulunan birçok farklı bütünsel fitness tekniğini keşfedin.

Tweetle
single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1971 1,933