Beyinsi

Hayat Sınavından Geçmek Nasıl Olur

  • 1.814 kez görüntülendi.
Hayat Sınavından Geçmek Nasıl Olur

Hayat Sınavından Geçmek

Bir insan yaşamı boyunca bir çok zorluklarla karşı karşıya kalır. Her seferinde de en mantıklı yolu bularak çıkmaya çalışır zorluklardan. Kimi zaman çok kimi zamanda az etkiler gidişatımızı. Bebeklikten yaşlılığa kadar tam anlamıyla bir sınavdan geçeriz. Kendimizi bildiğimiz andan itibaren sınav başlamış demektir. Kendi kararlarımızı veremediğimiz durumlarda elbette ebeveynlerimiz yanımızdadır. Ama hayatla baş başa kaldığımızda artık destekçi olacak birileri yoktur ta ki evlenene kadar. Okulda karşımıza çıkan bir zorlukta öğretmen, evde ise aile bireyleri bizlere yardımcı olur. İşte tecrübeliler, evlenince eşlerimiz yardımcı olur.

Alınacak kararlarda yardımına ihtiyaç duyduğumuz insanların olmadığı durumlarda da yalnız kalırız. Yinede bir şekilde işin içinden çıkarız ya da çıkamayız. Sınavdan geçtiğimiz unutulmamalıdır. Okulda yapılan bir sınavda bütün birikimlerimizi göstermenin vakti gelmiştir. Hayat sınavında da bütün tecrübelerimizden yararlanmalıyız. Sınav sonucu kötü gelmişse konuya yeterince hakim olamamışızdır yani çalışmamışızdır. Hayat sınavında ise böyle sebep sunamayız. Ne zaman neyin karşımıza çıkacağını bilemeyiz. Sürprizlerle doludur, acıtır, üzer, kırar, bitirir. Ayakta kalmanın yolu hala yaşıyor olmamızın farkına vararak aşkla umuda tutunmak ve her şeyin düzeleceğine inanmaktır.

Maneviyat ne kadar güçlüyse sınavdan o kadar çabuk geçeriz. Her sınavda başarılı olma şansımız artar ve mutlu sona ulaşır. Mutlu sonla söylemek istenen tabi ki yaşamın sonu değildir. Kendimize güvende çok önemlidir. Bir şeyleri başarabileceğimize inanmak başarmanın yarısı olduğunu düşünürsek inancımızı da yitirmeyeceğiz. Maneviyat, güven, inanç ve bize cesaret veren her şey bu yolda bizi yürütecek etkenlerdir.

İlginizi Çekebilir..  Adana-Sarıçam İlkokul Ortaokul Ve Liseler

Hayat sınavdan hep geçmeniz dileğiyle!

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.