Beyinsi

Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü

  • 1.143 kez görüntülendi.
Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü

Günümüzde insanların büyük çoğunluğu tüm alışverişlerinde kredi kartı kullanmaya başlamıştır. İş yerlerinin kasalarında en fazla yaşanan sorunlardan birisi 05 red onaylanmadı hatasıdır. Bu durum işyeri sahiplerini ve müşterilerini zor durumda bırakmaktadır. Bu hata kodunun oluşmasında çeşitle nedenler bulunmaktadır. Bu nedenler arasında, kredi kartı bloke konumuna gelmiş olabilir, kullanıcı tarafından daha önceden günlük işlem limiti tanımlanmış ve bu limit aşılmış olabilir. Bu durumlarda pos cihazları 05 red onaylanmadı hatasını verecektir.

Hata Kodunun Oluşması

Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü
Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü

Alışverişlerde pos çekimi yapılırken oluşan hatalar işyeri kaynaklı gibi görünse de 05 red onaylanmadı hata kodu tamamen müşteriye bağlı bir sorundur. Pos cihazından kaynaklı gibi görünmekte ancak kredi kartı özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Hatanın çözümü için öncelikle hatanın neden kaynaklandığını bilinmelidir. Müşteri sahip olduğu kredi kartının kullanım süresi, limiti, günlük limit sınırlaması gibi bilgileri bilmelidir.

Hata Kodu 05 Sebebi

Alışverişler sonrası ödeme aşamasında pos cihazlarının ekranında 05 red onaylanmadı hatası görülebilmektedir. Pos cihazı kullanıcıları işlem hata kodlarını biliyorsa müşteriye hatanın neden olduğunu hemen söyleyebilir. 05 red onaylanmadı hata kodunun sebebi kredi kartının limitinden kaynaklanan sorunlar sonucu pos cihazı tarafından verilen bir hata kodudur. Bankaların bazılarına ait olan kredi kartlarında günlük kullanım limiti bulunmaktadır. Alışverişlerde bu limit aşıldığında bu hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. Birçok kredi kartı kullanıcısı bu özelliği kart güvenliğini sağlamak için günlük işlem limiti sınırlaması yapmaktadır. Bu özelliği kullananlar günlük alışveriş limitlerine kontrol etmelidir.

05 Red Onaylanmadı Hatasının Çözümü

Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü
Hata Kodu 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası Çözümü

İş yeri sahipleri pos çekimlerinde 05 red onaylanmadı hata kodu ile karşılaştıklarında öncelikle müşteriyi hatanın nedeni hakkında bilgilendirmelidir. Pos cihazı ekranında hata kodu görüldüğünde bu bilgi müşteri ile paylaşılmalı ve müşterinin bankası ile görüşerek sorunu çözmesi sağlanmalıdır. Günümüz gelişen teknolojisi sayesinde kredi kartları limit işlemleri ile ilgili birçok işlem mobil bankacılık hizmetleri ile yapılabilmektedir. Limit kaynaklı olan 05 red onaylanmadı hata kodu çözümü için kart sahibi kartına ait günlük işlem limitini yükselterek sorunun çözülmesini sağlayabilir. Bu işlemleri bankalardan da yapabilirler.

Kart Güvenliği

İnsanlar kartlarını kaybetme gibi riskler karşısında başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için günlük limit sınırlaması yapabilirler. Kredi kartınızın günlük limitini 1000 TL yaptığınızda ve o gün içerisinde 1000 TL alışveriş yaptıktan sonra farklı bir yerde alışveriş yapmaya çalıştığınızda pos cihazı site 05 red onaylanmadı hata kodunu gösterecektir. Limit sınırlaması ile kartınızın çalınması durumunda zararınızı da sınırlamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.