Beyinsi

Hangi Tarayıcı Neden Seçmeliyim?

  • 2.448 kez görüntülendi.
Hangi Tarayıcı Neden Seçmeliyim?

Hangi Tarayıcı Neden Seçmeliyim?

Günümüzde internete erişim sağlayabilmek için tarayıcılardan faydalanmaktayız. Tarayıcılar sayesinde internete bağlanabiliyor, çeşitli resim ve dokümanları inceleyebiliyor, videoları izleyebiliyoruz. Tarayıcılar olmazsa olmaz programlardır. Ancak tarayıcıların rakamları günden güne yükselmekte, çeşitli firmalar sürekli olarak yeni tarayıcılar piyasaya sürmektedir. Ayrıca birçok tarayıcı firması reklamsal açıdan birbirleri ile rekabete girmiş durumdalar. Firmaların bu rekabetlerinden de haliyle kullanıcılar etkilenebilmekte ve kafaları karışabilmektedir. Çünkü birçok şirket tarayıcıları için düzenlemiş oldukları reklam kampanyaları beraberinde tarayıcılarının kullanım sayılarını yükseltmeyi hedeflemekteler. Tarayıcıları neye göre tercih etmeliyiz? Burada önemli olan bir detay vardır ki o da son derece önem arz etmektedir. Tarayıcılar da güvenlik oldukça önem arz eder. Hangi tarayıcıyı seçmeniz gerektiğini ilk olarak güvenlik unsurunu göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz.

 

browsers copy

 

Tarayıcıları Hangi Unsurlara Göre Seçmeliyiz?

Tarayıcıları seçmeden önce birçok unsuru göz önünde bulundurmalı ve bu kriterlere göre seçim yapmalıyız. Bu kriterlerden bazılarını saymamız gerekirse;

  • Rakip şirketlerin tarayıcılarına göre web sayfalarını daha hızlı görüntüleyebiliyor olması
  • Tarayıcının güvenlik derecesinin en yükseklerde olması
  • Sistemler beraberinde uyumluluk düzeyinin geniş olması

Tarayıcıları seçme işlemi yaparken yukarıdaki adımlara mutlaka dikkat etmeliyiz. Bu adımlar sayesinde bizlere en uygun tarayıcıyı belirleyeceğiz. Herkesin bildiği gibi internette sürekli olarak çeşitli zafiyetler, açıklar bulunmaktadır. Ayrıca tarayıcılar hedef alınarak da sürekli bir şekilde saldırılar düzenlenilmektedir. Eğer kullanmış olduğunuz tarayıcının güvenliği sağlam, zafiyet oranı çok düşük olursa oldukça güvenli bir biçimde internete erişim sağlayabilir ve rahatlıkla sörf yapabiliriz. Bu nedenle tarayıcınızın eklentilerinde de zafiyetler bulunmamalıdır. Tarayıcılar en çok eklentilerden zafiyet göstermektedir. En güvenli tarayıcı hangisi? Bu nedenle güvenli tarayıcı olarak Firefox tarayıcısı bu konuda son derece temkinli davranmakta ve güvenliğine oldukça dikkat etmektedir. Sonuçta Google Chrome dahil birçok tarayıcıdan çok öncelerde üretilmiştir.  Yani kısaca belirtmek gerekirse Firefox tarayıcısının mühendisleri bu konuda son derece deneyimliler. Nerede nasıl bir açık oluşabileceği konusunda oldukça bilgi sahibi oldukları için sağlam bir tarayıcı çıkartabiliyorlar. Sonuçta en eski zamanlardan beri en çok saldırı alan tarayıcı Firefox’tur.

İlginizi Çekebilir..  Ankara-Haymana Anaokulu İlkokul Ortaokul Ve Liseler

 

hangi tarayıcıyı seçmeliyim-beyinsi

 

Tarayıcının Hızlı Olması

Tarayıcının çok hızlı bir şekilde çalışması sayesinde vakitten oldukça tasarruf edersiniz. Zaten birçok kullanıcı da çeşitli siteleri ziyaret ederken oluşan yavaşlamalardan, kasmalardan şikayetçidir ve bundan hiç hoşlanmazlar. En hızlı tarayıcıyı tercih etmeniz önem arz eder. Hiçbir şekilde kasma problemleri oluşturmadan, donmadan ve hızlı bir şekilde sörf yapmanızı sağlayan tarayıcıda şu an için Chrome olarak bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.