Beyinsi

Hangi Antivirüs Yazılımı Daha İyidir?

  • 1.812 kez görüntülendi.
Hangi Antivirüs Yazılımı Daha İyidir?

Hangi Anti Virüs Yazılımını Kullanmalı ve Neye Göre Seçmeliyim?

Piyasada bulunan anti-virüs programlarının fazla olması sebebi ile bilgisayar kullanıcıları bu kadar seçenek karşısında çaresiz kalabilmekteler. Her bilgisayar da mutlaka olması gereken yazılımlardır anti virüs programları. Bu yazılımları kullanılmadığı takdir de çeşitli problemler ortaya çıkabilmektedir. Eğer bilgisayarınızda internet bakancılığı yapıyor, kişisel verilerinizi çeşitli sitelerde  kullanıyorsanız anti virüs kullanmanız kaçınılmaz bir gerçektir. Anti virüs yazılımlarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Anti virüs programları bilgisayarınızı asla yormamalı.
  • Üst düzey kullanıcı değilseniz sizlere çeşitli popup uyarılar göstermemelidir.
  • Sadece virüs tespit etme değil güvenlik duvarı, web koruması gibi fonksiyonlarının da mutlaka olması gerekmektedir.
  • Şifreli olan virüsleri dahi kolay bir şekilde tanıyabilmelidir.

 

Yukarıda saymış olduğumuz dört adım da kesinlikle anti virüs yazılımları için gerçekleşmiş olmalıdır. Yukarıdaki kriterlere sahip anti virüs yazılımları hem sizler için idealdir hem de kullanıcı konforu açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ayrıca güvenlik açısından da tam korumadır diyebiliriz.

 

habgi antivirüs daha iyi-beyinsi

 

Anti Virüsleri Sisteminize Göre Seçmelisiniz

İlk başta sistem özelliklerinizi doğru bir şekilde öğrenmeli, biliyor olmalısınız. Bu işlemden sonra anti virüs yazılımlarının her birini tek tek araştırmalı, kullanıcı yorumlarını dikkate almalısınız. Sonuçta anti virüsleri kullanmakta olan bilgisayar kullanıcıları olumlu veya olumsuz yorumlarını forum siteler de sergilemekteler. Avira yazılımı ne kadar güçlü? Onların söylediklerinden yola çıkarak kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Avira yazılımı anti virüs programları arasında en güçlü veritabanına sahip olan programdır dersek yanlış söylemiş olmayız. Fakat bu yazılım üst düzey sistem özelliklerinde çok daha rahat çalışmakta ve minimum sistem özelliklerinde konforlu bir şekilde çalışamayarak sistemi yorabilmektedir. Eğer sistem özellikleriniz gereğinden düşük ise ve bir anti virüs programına ihtiyacınız varsa Malwarebytess programını aktif koruması kapalı şekilde rahatlıkla kullanabilir ve virüslerden kurtulabilirsiniz. Eğer sistem özellikleriniz yüksek ise yine bu yazılımı anti virüs programlarının yanlarına ek olarak kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir..  WhatsApp "Mavi Tik" İptal Seçeneği

Şifreli Virüsler Nedir ve Bunlardan Nasıl Korunabiliriz?

Yapıları şifrelenmiş virüs çeşitlerine FUD veya UD diyebilmekteyiz. FUD olan virüsler hiçbir anti virüs yazılımı tarafından tanınmazlar. UD olanlar ise bazıları tarafından tanınabiliyorken bazıları tarafından tanınmazlar. FUD virüslerden hangi şekilde korunacağınıza değinmek gerekirse sisteminize mutlaka bir güvenlik duvarı da eklemelisiniz. Bazı anti virüs programlarının içerisinde ekli olarak gelse de bazılarında yoktur. Comodo Firewall gibi ünlü güvenlik duvarı yazılımlarını tercih edebilirsiniz. Bu yazılımlar sayesinde virüslerin IP akışlarını görerek engelleyebilir veya izin verebilirsiniz. Virüsler anti virüs yazılımlarından kaçabilseler de güvenlik duvarı yazılımlarından asla kaçamazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.