Beyinsi

Hamilelikte Tüketilmemesi Gereken Besinler

  • 373 kez görüntülendi.
Hamilelikte Tüketilmemesi Gereken Besinler

Hamile bir kadın olarak vücudun artık sadece sana ait değil. Güzel, büyüyen bir bebekle paylaşıyorsun. Yeni bebeğinizin sağlıklı gelişmesini sağlamanın en iyi yolu sağlıklı bir diyet yemektir. Doğru yiyecekleri yiyerek sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutabilir, ayrıca kabızlık gibi hamilelik rahatsızlıklarından uzak durabilirsiniz. Ayrıca birçok kadın hamileliği sırasında çok fazla kilo alır.

Hamilelikte beslenme

Gereksiz kilo alımı birçok risk oluşturur: preeklampsi, gebelik diyabeti, erken doğum ve fazla kilolu bir yenidoğan. Hamileyken kalori alımınızı önemli ölçüde artırmanız gerekmez. Hamileyken doğru yiyecekleri yerseniz, gereksiz kilo almayacaksınız. Bebeğinizin sağlıklı gelişimini teşvik etmek ve gereksiz kilolar almaktan kaçınmak için hamileyken yemek için en iyi yiyecekleri sizler için hazırladık.

Ispanak Tüketimi

Temel Reis’in en sevdiği yemek ıspanaktı çünkü onu daha da güçlendirdi. Onun tavsiyesine uymalı ve ıspanak yemekleri yapabilirsiniz. Ispanak folat ile patlıyor, bu da hamileyken yemek için en iyi yiyeceklerden biri olmasını sağlıyor. Folat, sağlıklı bebek gelişimi için zorunlu olan bir B vitaminidir. Omurga ve beynin ciddi kusurlarını önlemeye yardımcı olur.

Sütünü İç

Kalsiyum, özellikle hamile kadınlar için sağlıklı bir diyetin gerekli bir parçasıdır. Annen her zaman sana sütünü içmeni söylemişti, böylece büyük ve güçlü büyüyebilirsiniz. Kalsiyum sizin ve bebeğiniz için kemikleri ve dişleri güçlendirir ve sağlıklı bir iskelet sistemi geliştirilmesine yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir..  Sınav Sabahı Ne Yenmeli?
Gebelikte süt içmek
Gebelikte süt içmek

Diyetinize Baklagiller Ekleyin

Bu belirli yiyecek grubuna mercimek, bezelye, fasulye, nohut, soya fasulyesi ve yerfıstığı dahildir. Baklagiller mükemmel bir lif, protein, demir, folat ve kalsiyum kaynağıdır. Ve daha önce folat hakkında söylediklerimizi hatırlıyor musun? Folat hamilelik sırasında çok önemli bir besindir ve bazı doğum kusurları ve hastalıkları riskini azaltabilir.

Tam Tahıllı Yiyecekleri Seçin

Şimdi bildiğiniz gibi, hamileyken kalori alımınızı artırmak zorundasınız. Tam tahıllı yiyecekleri yemek, tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Kepekli tahıllar lif, vitamin ve bitki bileşikleri içerir. B vitaminleri, lif, demir ve magnezyum kepekli tahıllarda bulunan diğer özelliklerdir. Tahıllar bebeğinizin gelişimi için enerji sağlar ve plasentamızın büyümesine yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.