Beyinsi

Hamilelik Süresince Normal Kilo Alımı

  • 1.453 kez görüntülendi.
Hamilelik Süresince Normal Kilo Alımı

Hamilelik Süresince Normal Kilo Alımı

Hamilelik, bir bayan için çok güzel bir duygudur. Ancak hamilelik dönemi ile birlikte bayanların hayatında pek çok değişiklik meydana gelecek. Hormonsal değişikliklerden kaynaklanacak olan bu değişikliklerin en başında ise kuşkusuz ki bayanları en çok düşündüren konu alınacak kilolardır. Stres, telaş, düzensiz uykular ve aşırı derecede hissedilecek olan göğüs ağrıları ile birlikte hamilelik döneminde kilo alımı da normal olarak belirtilecek değişiklikler arasında yer alacak. Hamilelik süresi boyunca alacağınız kiloları dengede tutmak ise sizin elinizde. Doktorunuzun sizlere vereceği küçük egzersiz hareketlerini uygulayarak ve sağlıklı bir beslenme programı uygulayarak hamilelik döneminde kontrollü kilo alabilir ve hamilelikten sonra da kısa süre içerisinde bu kilolardan kurtulabilirsiniz.

Hamilelik döneminin en önemli aşaması ilk 4 haftasıdır. Bu dönemde uygulayacağınız diyet programı ve egzersiz hareketleri 9 aylık süreçte kilo alımınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak. Sadece hanımların değil aynı zamanda eşlerinin de onların yanında olarak programa uygun hareket etmesi gerekmektedir. Bu hamilelik dönemi boyunca erkeklerin yapması gereken yegane altın kuraldır.

Hamilelik Döneminde Normal Kilo Alımı

Hamilelik döneminde normal kilo alımınızı sağlamak, fazla kilo almamak için öncelikle doktorunuz ile birlikte hamilelik aşamasına göre karar vermeli, program uygulamalısınız. Hamilelik döneminde belirli zamanlarda aşırı hızlı büyüyecek olan bebeğiniz bazı zamanlarda ise daha yavaş periyotlarda gelişim sergileyeceğinden bu konuda uzman yardımı almak önemlidir.

İlginizi Çekebilir..  Kas Hastalığı Nedir? Kas Hastalığı Tedavisi

Hamileliğinizin ilk 20 haftasında sadece 3 kilo almaya kendinizi odaklayın ve programınızı buna göre düzenleyin. İlk 20 hafta boyunca sadece 3 kilo almayı başarırsanız 9 aylık hamilelik sürecini ortalama 13 ile 15 kilo arasında bir kilo alımı ile tamamlayacaksınız ki bu çok doğal ve olması gereken bir rakamdır.

Hamile kalmadan önce çok zayıftınız ve hamileliğiniz ile birlikte doktorunuzdan herhangi bir uyarı almamışsanız 15 kilodan fazla almanız durumunda tekrar doktor kontrolüne gitmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.