Beyinsi

Hamileler İçin Bakterilerden Uzak Durma Yöntemleri

  • 675 kez görüntülendi.
Hamileler İçin Bakterilerden Uzak Durma Yöntemleri

Hamileler İçin Bakterilerden Uzak Durma Yöntemleri

Gebelik süreci ailelerin dikkat etmesi gereken önemli bir süreçtir. Hem annenin hem de bebeğin sağlığı korunmalı virüs ve bakteri gibi zararlı etkenlerden uzak durulmalıdır. Peki zararlı etkenlerden nasıl uzak durabiliriz gelin bir göz atalım. Anne eğer vücuda bakteri almışsa normal bir insanda ishal, mide rahatsızlıkları gibi etkileri görülürken gebelerde bu erken doğum ve düşük gibi olumsuzluklara yol açabiliyor. Alacağınız besinlerin tazeliği, temizliği ve yenme şekli çok önemli olduğundan annelerin bu konuda detaycı olması gerekir.

 

Hamilelik Sonrası Hızlı Kilo Verme

 

Zararlı bakteriler hem sizi hem de bebeğinizi etkiler. Gecelik sürecinde bulaşan bakteriler anneyi ve bebeği etkiler. Tedavisi zor olacağından bebeğin de gelişme sürecini etkiler. Bakteri alımı olmaması için anneler şunlara dikkat etmek zorundalar. Az pişmiş et ve işlenmiş et ürünleri çok fazla tüketilmemelidir. Hatta mümkünse hiç tüketilmemelidir. Az pişmiş ette çeşitli bakteriler mevcut olacağından vücutta varlığı anneye ve bebeğe zarar verecektir. Meyve ve sebze gibi ürünler mutlaka bol su ile yıkanmalı çok besinin her yerine su değdiğinden emin olunmalı. Çiğ süt ya da çiğ sütten yapılan ürünler tüketilmemelidir. Unutmayınız ki çiğ sütte bakteri olma olasılığı çok fazladır. Çok şekerli gıdalardan uzak durulmalıdır. Çünkü anne karnındaki bebeğin şekere ihtiyacı yoktur.

Anneler sağlıklı beslenmek için pişmiş süt ve süt ürünlerini tüketmelidirler. Et ya da balık tüketimi de mutlaka olmalıdır. Bebeğin gelişimi için önemlidir. Yeşil salata yenmeli fakat yukarı da dediğimiz gibi çok iyi yıkanmalıdır. Mevsiminde olan meyveler tüketilmeli. Ceviz, badem, fındık gibi kur yemişler az ama sıklıkla yenmeli. Yumurtayı her gün olmasa da iki güne bir yemeli ve günlük ortalama 2 litre su tüketmelisiniz.

İlginizi Çekebilir..  Doğanın Bir Mucizesi: Kantaron

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.