Hamileler Hangi Duaları Okumalıdır?

Hamileler Hangi Duaları Okumalıdır?


Hamileler Hangi Dualari Okumalıdır?

Şüphesiz her kadın anne olmak ister. Bu kutsal görevi yerine getirmeyi ister. Allahu Teala nasip ederse anne olmanın sevincini yaşar. Anne olmak büyük fedakarlık gerektirir. Başlangıçtan sonuna kadar olan süreyi anlatmaya gerek yok. Bu fedakarlıklar yapılırken de bir yandan işin manevi kısmınıda düşünmek gerekir. Peki nedir bu manevi kısım diye sorulacak olursa bu elbette duadır, Kuranı Kerimdir. Manevi haz alınmadan geçen gebelik tam anlamıyla gebelik sayılmaz.

Evlatlarımızın sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi bizi mutlu edebilecek en önemli şeylerdendir. Hani kimi kız olsun ister ya da kimileri erkek olsun ister ama her zaman sağlıklı olsun denir.

Hangi Dualar Okunmalıdır?

Hamilelik başlangıcından sonuna kadar her anne mutlaka her gün Felak, Nas ve İhlas surelerini okumalıdır. Neden mi? Hamile bir kadına göz değer yani nazar değer. Nazar haktır. Nazar çaresi bulunmadığında Allah korusun ölüme kadar götürür. Ocaklar söndürür. Hamileler de nazardan korunmak için bu duaları her gün okumalıdır. Özellikle birileri aaaa hamile misin? Dediğinde Maşallah kelimesini kullanmadan sözlerine devam eder bu durumda kişi uyarılmalıdır ve Felak, Nas, İhlas sureleri hemencecik okunmalıdır.

Bu dualar haricinde Ayetel Kursi de her gün okunmalıdır. Bu da bizi kötülüklerden korunmak için gereklidir. Her duanın bir etkisi vardir. Allahu Teala manevi bir ilaç vermişdir bizlere. Bundan en iyi şekilde yararlanmak gerekir.

Kolay bir hamilelik geçiren ya da geçiremeyen herkes dualardan mahrum kalmamalıdır. Ben çok rahatım hiç zorlanmıyorum diyen annelerde duanın bebeğine ya da bebeklerine etkisi olacağını unutmasınlar. Sıklıkla duyduğumuz Fetih suresini de anne adayları okumalıdır. Kuran başlı başına bir manevi reçetedir dedik. Karşılığında para istenmiyor zahmette gerektirmiyor öyleyse faydalanmasını bilelim. Yeri göğü götüren duadır der büyüklerimiz. Hayatımızın her anında ihtiyaç duyarız duaya. Aynı şekilde hamile ikende dualara ihtiyaç duyarız.

Toparlayacak olursak hamilelikte okunmasi gereken dualar Felak, Nas, İhlas, Ayetel Kursi ve Fetih suresidir. Bu dualarla da sınırlı kalmamak gerekir. Eğer biliyorsak diğer dualarda okunmalıdır.

Allahu Teala bizlere sağlıklı sıhhatli, anne babasına ve vatanına hayırlı evlatlar nasip eylesin. Amin

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

 

 

 

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2031 2,186