Beyinsi

Günlük Yaşantıyı Planlama Uygulamaları

  • 1.242 kez görüntülendi.
Günlük Yaşantıyı Planlama Uygulamaları

Hayatınızı İzlemenizi Sağlayacak 7 Kullanışlı Uygulama

Artık birkaç yaratıcı uygulama sayesinde aldığınız kaloriden kalp ritminize kadar hayatınızın her alanını izleyip kontrol altına alabilirsiniz.

Günlük faaliyetlerinizin kaydını tutmak biraz görgüsüzce veya sıkıcı bir başka iş gibi gelebilir fakat bu sizin onları düzenleme ve kontrol altına alma imkânı sunar ve sağlığınız üzerinde olumlu etkileri olabilir.

  1. Calorie Counter +

Sadece kadınların ustalaştığı bir şey varsa o da alınan kalorileri saymaktır. Aldığınız kaloriden haberdar olmanızın önemini anlamanız için diyet yapıyor olmanız gerekmiyor. Calorie Counter +, aldığınız kalorileri saymanın oldukça kullanışlı bir yolunu bulmuş. İngiltere’deki markalar için tasarlanmış bu uygulama ürünlerin barkotlarını okuyup ne tüketeceğinizi ve kaç kalori içerdiklerini saptıyor.

  1. Instant Heart Rate

Instant Heart Rate telefonunuzu, özelliklerini kullanarak bir egzersiz aracına dönüştürüyor. iPhon’unuzdaki kameraya işaret parmağınızla dokunuyorsunuz ve her nabız atışınızda uygulama bir bip sesi çıkartıyor. İster Londra Maratonu’na hazırlanıyor olun ya da ister günlük kalp ritminizi ölçmeye çalışın, bu uygulama güzel bir egzersiz planı çıkarmanızda size yardımcı oluyor.

  1. Sleep Cycle

Piyasadaki birçok uyku uygulamasından farklı olarak Sleep Cycle uykunuz boyunca ve uyku öncesindeki kalp atışlarınızı ölçüyor, uykunuzu almanız için en iyi uyanma saatinizi belirleyip sizi topladığı verilerle belirlediği en iyi saatte uyandırıyor. Mükemmel.

  1. Walkmeter GPS Pedometer

Evet, şık bir adım sayacı taşıyor olabilirsiniz. Ve evet, parlak renkli bir klipsle onu pantolonunuza sıkıştırıyor olabilirsiniz. Fakat adımlarınızı cebinizin içinden telefonunuz saysa daha akıllıca olmaz mı? Kalori sayma, adım hızınızı ve gittiğiniz mesafeyi ölçebilme ve hatta navigasyon özelliği bulunan Walkmeter GPS Pedometer uygulaması tam anlamıyla harika.

  1. Happiness Mood Tracking Journal
İlginizi Çekebilir..  Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Besinler

Benzerleri gibi, Happiness Mood Tracking Journal da size her gün tekrar etmeniz için, mutluluğunuzu artıracak günlük fikirler verir. Uygulama çeşitli günlük senaryolar eşliğinde yavaşça başlıyor ve size, sizi neyin mutlu edeceği öğreterek hızlanıyor. Sadece mutluluğunuzu izlemiyorsunuz aynı zamanda arttırıyorsunuz.

  1. Fitbit

Hayatınızı takip edecekseniz bunu en iyi arkadaşlarınız eşliğinde yapabilirsiniz. Fitbit uygulaması aldığınız kaloriyi sayma, uyku saatlerinizi takip etme, su tüketiminizi izleme gibi özellikleriyle bütün bunları arkadaşlarınızınkilerle karşılaştırma imkânı sağlıyor.

  1. Waterlogged

Yeterince su içmiyorsunuz. Hiçbir zaman yeterince su içmiyorsunuz ve bunu yapmak kolay da değil. Watterlogged uygulaması günlük almanız gereken su miktarını size hatırlatacak bildirimlerle su içmenizi sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.