Beyinsi

Gözlerinizin Daha Büyük ve Güzel Yapmanızı Sağlayacak Makyaj Teknikleri

  • 860 kez görüntülendi.
Gözlerinizin Daha Büyük ve Güzel Yapmanızı Sağlayacak Makyaj Teknikleri

Göz makyajını doğru şekilde uygulamayı öğrenmek basit bir iş değildir. Göz renginiz ve cilt tonunuz için doğru tonu nasıl seçersiniz? Sizlere göz makyaj teknikleri hakkında bilgiler aktaracağız.

göz makyajı

Bir Göz Farı Astarı İle Başlayın

İstediğiniz son şey gölgenizin yıpranması veya gözlerinizin kırışmasıdır. Göz kapağınızı mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmek için bir astar veya taban kullanın. Bu şekilde, göz farı bütün gün yerinde kalır. Bu makyaj hataları sizi daha yaşlı gösterebilir.

Derinlik Yarat

Gözlerin büyük ve cesur görünmesini sağlamak için, göz farı ile derinlik yaratmanız gerekir. Önce göz kapağınızın her yerine daha açık renkli bir gölge uygulayın. Ardından, daha koyu bir gölge alın ve gözünüzün kırışıklığına kapağınızın üstünde uygulayın. Bu bir boyut unsuru yaratacaktır. Sorunsuz bir görünüm oluşturmak için kapak rengini kırışık renkle karıştırmayı unutmayın.

Doğru Göz Farı Renklerini Seçin

Belki de en önemli adım, renklendirmenizi tamamlayan göz farı renklerini seçmektir. Bronz ve bakır renkler anlamına gelen mavi gözler için, yeşil, ela ve kahverengi gözler için mor aralığında renkler kullanmak en iyisidir. Gölge renklerini seçerken cilt tonuna dikkat etmek de önemlidir. Cilt tonunuz ne kadar koyu olursa, göz farı o kadar sıcak olmalıdır.

Eyeliner’ı Atlamayın

Üst kirpik çizginize bir jel, kalem veya sıvı astar uygulayın. Açık gözleriniz varsa, kahverengi bir göz kalemi uygulayın, kahverengi gözler siyah astarla patlayacaktır. Astarı kirpik çizgisine mümkün olduğunca yakın kirpiklerinize doğru çalışın. Daha yumuşak bir görünüm için, küçük bir göz farı fırçasıyla alt kirpik çizginize kahverengi veya siyah bir göz farı uygulayın. Sadece üst ve alt göz kalemi gözünüzün dış köşesinde birleştiğinden emin olun.

İlginizi Çekebilir..  Muhteşem İç Dekorasyon İpuçları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.