Beyinsi

Gözleri Küçük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

  • 11.187 kez görüntülendi.
Gözleri Küçük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

Gözleri Küçük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır ?

Göz makyajı çok önemlidir. Gözlerinizi makyajla olduğundan daha küçük veya olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Gözlerinizi makyajla küçük gösterebilmek için bir kaç önemli püf noktaya dikkat etmelisiniz.

 

gözleri küçük gösteren makyaj-beyinsi (1)

Gözlerinizin içine kalem sürmelisiniz.
Gözlerinizi bir kalem ile çerçevelemelisiniz.
Gözlerinizin alt ve üst iç kısımlarına kalem sürerek başlayın. Sonra ise alt ve üst kısımlarına eyeliner sürerek devam edin. Eyelinerınız ne kadar kalın olursa gözleriniz o kadar küçülür. Ayrıca eyelinerınızı sürme tekniğiniz de önemlidir. Eyelinerınızı oval bir şekilde değilde daha düz bir şekilde sürmeye çalışın. Bu şekilde gözlerinizi içe doğru baskılamış gibi olursunuz ve gözleriniz daha küçük bir görüntüye kavuşur.

 

gözleri küçük gösteren makyaj-beyinsi (3)

Far seçiminizi ise daha çok göz renginize ve kıyafetinize göre yaparsanız çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Çok fazla makyaj sevmiyorsanız far sürmeyebilirsiniz.
Kuyruklu bir eyeliner ile gözlerinizi çerçevelemek size yetecektir.

 

gözleri küçük gösteren makyaj-beyinsi (4)

Far seçerken daha çok açık tonlarda seçim yapmanız amacınıza yönelik bir davranış olacaktır. Eğer farınız çok pigmentli değilse fırçanızı biraz göz damlası ile ıslatarak daha pigmentli bir fara sahip olabilirsiniz. Deneyin ve farkı görün. Farınızı dağınık sürmeye özen gösterin. Bir kaç rengi karıştırırsanız daha sanatsal gözükeceğinden emin olabilirsiniz. Mesela önce biraz yeşil sonra mavi sürerek fırçanız ile bu iki rengin geçişini yumuşatabilir ve daha yumuşak bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir..  Andromeda Nedir?

 

eye2

Makyaj ile yüzümüzdeki bir çok kusuru örtebiliyor ve istediğimiz gibi görünebiliyoruz. Bunu değerlendirmek sizin elinizde.
Önemli olan iki püf noktaya dikkat ettiğiniz takdirde gerisi hayal gücünüze kalmış. Deneyerek çok daha yaratıcı makyajlar yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.