Beyinsi

Göz Makyajında Hangi Ürünler Kullanılabilir?

  • 0
  • 1.873 kez görüntülendi.
Göz Makyajında Hangi Ürünler Kullanılabilir?

Göz makyajında kullanılması gereken yine bir takım ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlere örnekler verecek olursak yine far bazları, krem far çeşitleri, toz far çeşitleri, eyeliner çeşitleri, rimel çeşitleridir.

Far bazları: Ten renginde yine renksiz bir şekilde kullanımı sağlanır. Amacı ise göz kapağında olan farların çok daha uzun vakitler boyunca kalmaları ve yine kullanılmakta olan ürünlerin katlama bölgelerinde birikmesinin önlenebilmesidir.  Kullanma şekilleri de yine eğer ki ürünün kendisinin bir çeşit kullanım apartı yok ise işaret veya yine yüzük parmaklarına oldukça küçük oranlarda alınıp hafif bir şekilde bastırmadan göz kapağının tamamına yedirilir.

Toz Far Tipleri

Toz Far çeşitleri: Sınırsız renklerde ve yapılarda olan yine toz far çeşitleri hem tek başlarına yine hemde karıştırılıp kullanılabilmektedir. Daha eskilerden makyaj fırçaları da oldukça yaygın kullanılmıyorken yine genel olarak parmaklar ile de uygulanıyorsa hijyenik açılardan bugün kadar yöntemler pek kullanılmamaktadır.

Krem far: krem yapıda olan far çeşitleri de tek başlarına kullanılmaktalar. Son derece pratik kullanım şekilleri bulunduğundan dolayı günlük olan makyajlarda bazı durumlarda kısa ise bu gibi ürünleri kullanmak oldukça etki gösterir. Bu günlerde sık alınan kalem ambalajları beraberinde ev dışında da taşınabilir ve uygulanabilir hal aldılar.

Eyeline ve Aksesuarlar

Eyeliner: Kirpik diplerinden bitimlerine kadar kullanılmakta olan eyeliner modelleri birçok renk seçeneklerine sahipler. Jel ve yine likit olarak bu çeşitlerinin suya dayanıklı veya yine suya dayanıksız diye farklı şekillerde tonları bulunmaktadır. Kategorize edilmeleri de mümkün olmaktadır. İnce çekilmeleri de makul ancak uygulaması zor makyaj malzemelerindendirler.

Göz makyajı yapılıyorken ihtiyaç duyacağınız çeşitli aksesurlar ve yine fırçalar bulunmaktadır. Bunlardan da sırası ile bahsedecek olursak ilk olarak yine klasik far fırçalarından başlanılmalıdır. Göz makyajlarının temellerini oluşturabilmek açısıyla renk ve yine ikinci renk farları bu fırçalar yardımı ile sürebilmekteyiz. Genel olarak yuvarlanıp uçlu olan gerçek hayvan kıllarından veya yine sentetik bir şekilde her keseye uygun far fırçalarını bulmak zor olmaktadır. Göz makyajının da önem arz eden fırça tiplerinden birisi olan karıştırma fırçası yine üçüncü, dördüncü ve beşinci renk farların uygulamasında da dağıtmak ve karıştırma görevini yerine getirmektedir. Eyeliner fırçası da yine oldukça farklı biçimlerde karşımıza çıkmaktadır. Yuvarlak kısa uca sahip olan eyeliner tiplerindeki fırçaları yine göz makyajına ve oldukça yeni başlayan kişiler açısından bir çeşit pratik uygulama sağlamaktadır.  Yine göz makyajı için kullanabileceğiniz bazı çeşitli kozmetik ürünler de bulunmaktadır. Ancak bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka tiplerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Yine yapacağınız makyajın kış ve yaz aylarına göre de farklılık göstereceğini asla unutmamanız gerekiyor. Göstereceği farklılık her zaman olumsuz sonuçlar doğurmayacak olsa da bazı durumlarda çeşitli olumsuz sorunlar da oluşturabilmektedir. Oluşturacakları sorunlar ile uğraşmaktan ziyade daha farklı çözümler de arayabilirsiniz ve çok daha farklı uygulamalar, teknikler de deneyebilirsiniz.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.