Beyinsi

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

  • 2.957 kez görüntülendi.
Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir?

Göz kanlanması, iki kısımda incelenir. Birinci kısım her hangi bir dış darbeye maruz kalmadan gözü ovalamak sonucunda oluşan kanlanmadır. İkinci kısım ise dış etkenlerin neden olduğu kanlanmadır. Gözün kanlanmasına neden olan dış etkenleri bilgisayar başında saatlerce oturmak, kaynak yaparken göze sıçratmaktır.
Gözün kanlanmasına birçok neden vardır. Bunlardan biri göz nezlesidir.

 

göz kanamasına ne iyi gelir_beyinsi (2)

 

  • Göz Nezlesi: Genelde çocuklarda görülür. Bunun yanında kapalı alanlarda çok fazla kalan yetişkinlerde de olabilir.  Göz kaplarının etkilenmesiyle birlikte göz kanaması meydana gelir, gözlerde kızarma ve şişme oluşur.
  • Alerji: Göz kanlanmasının nedeni alerji de olabilir. Alerji eğilimli bünyelerde göz kanlanmasını; hayvanlar, kimyasal maddeler, polen , toz ve diğer unsurlar tetikler.
  • Göz Kuruluğu: Göz kuruluğu da göz kanlanmasına ve göz kızarmasına neden olmaktadır. Özellikle bilgisayar başında uzun süre kalan, toz ve dumana fazla miktarda maruz kalan kişilerde yaygın olarak görülür.
  • Vitamin Eksikliği: Özellikle göz sağlığı ve gözlerin fonksiyonlarını sağlıklı şekilde yerine getirmek için gerekli olan C Vitamini eksikliğinde göz kanlanması görülebilir
  • Bilgisayar ve cep telefonları: Kitle iletişim araçlarının başında uzun süre zaman geçirmek, gözlerin ciddi radyasyona maruz kalmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı göz kuruması, göz yanması, göz kanaması gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir? Evde yapılabilecek pratik uygulamalar var mıdır?

Elbette göz kanlanması için evde yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Bunlardan biri gülsuyudur.
Gülsuyu: gözünüzde kanlanma olduğu zaman natürel gül suyunu küçük bir tabağa dökün. İçine pamuk batırıp kanlanan gözünüzün üstüne koyun. 10 dakika durduktan sonra pamuğu alabilirsiniz. Gül suyu göz kanlanmasına iyi geldiği gibi gözlerin yorgunluğunu alır ve göz ağrılarını geçirir.

 

İlginizi Çekebilir..  Diş Ağrısı Nasıl Hafifler?

göz kanamasına ne iyi gelir_beyinsi (1)

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir? sorusuna vereceğimiz cevaplardan biri de rezene tohumudur.
Rezene Tohumu: Rezene tohumları göz kanlanmasına faydalıdır. Bir bardak suda 1 çay kaşığı rezene tohumunu 3-4 dakika kaynatın ve ılıdıktan sonra pamuğu rezene çayına batırın. Gözlerinizi kapatıp pamuğu koyun.Pamuklu rezene suyu 10-15 dakika göz kapaklarının üzerine koyun. Rezene birçok göz hastalığında başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.